virastaran.net/a/26628

تبریک روز پدر | متن زیبا برای روز مرد

آموزش, متن زیبای ویژه و مناسبتی, نگارش و زیبانویسی

می‌خواهیم متن زیبا بنویسیم برای تبریک روز پدر و مرد
و همه را در این صفحه جمع کنیم
تا فرزندان و خانم‌ها بتوانند این روز را متفاوت و جذاب تبریک بگویند.

این متن‌ها در این صفحه به یادگار می‌ماند
و هر سال، همه از آن بهره می‌برند.
امید که با این متن‌ها حسّی خوشایند و لبخندی زیبا
بر دل و لبانِ پدران و مردان ایران بنشیند.

مسابقهٔ متن زیبا
برای تبریک روز پدر و مرد

در پایین همین صفحه، متنی کوتاه و دل‌نشین بنویسید برای تبریک روز پدر و مرد. با نام مبارک خودتان در همین صفحهٔ وبگاه «ویراستاران» دَرجش می‌کنیم و از شما به یادگار می‌ماند. به پنج متن برتر هم هدیه‌ای فرهنگی پیشکش می‌کنیم. چندوچونِ این هدیه را در همین روزها همین جا خواهیم گفت.

تا کی وقت هست؟
همین الان بنویس! اگر بگذاری برای بعد، دیگر نمی‌نویسی. «کمال‌گرای بی‌عمل» نشو! همانی که از دلت به زبانت می‌آید، شاید بهترین متن باشد. به‌هرحال، تا ساعت ۱۲ شبِ چهارشنبه ۶اسفند۱۳۹۹ وقت هست.

راه فرستادن متن
در قسمت یادداشت‌های همین صفحه، با ذکر نام و نشانی ایمیل، نوشته‌ات را درج کن. ما تا پس از پایان مسابقه، متنی منتشر نمی‌کنیم. همه را یک‌باره به چشم می‌آوریم.

وصف مولا نباشد؟
زادروز امیرمؤمنان علی علیه‌السلام را روز پدر و مرد نام نهاده‌اند و حقّا که دوست‌داشتن این ابَرمرد مایهٔ افتخار است. البته در متن‌های این مسابقه بر ثنای مولا تمرکز نمی‌کنیم و قصدمان تمرکز بر تبریک روز مرد و پدر است. بله، اگر در متن شما ربطی بین ایشان و روز پدر و مرد باشد، باز هم پذیرفته است؛ اما اگر متنی صرفاً برای او باشد، خیر.

ملاک ارزیابی
کلاً قوانین پیچیده‌ای ندارد. راحت باش. فقط نوشته‌ات قلمبه‌سلمبه نباشد و اثرگذار و صمیمی باشد.

ساختنی یا یافتنی؟ 
متن را باید خودت بنویسی. ارزش کار به همین است. قرار نیست از اینترنت کپی کنی! ما تک‌تک جمله‌های آمده را در وب می‌جوییم تا مطمئن شویم که همگی دست‌اول است و جزو متن‌های تکراری تبریک روز پدر و پیام‌های کلیشه‌ای روز مرد نیست.

قالب متن
کافی است متن زیبا برای تبریک روز پدر و مرد باشد. همین! قالبش بسته نیست و همهٔ حالت‌ها پذیرفته است: ادبی، جدی، طنز، کودکانه، فاخر، شعر، نثر، داستان بسیار کوتاه و… . البته که «کوتاه» باشد تا پخش شود. هدف این است که متن‌ها پذیرشِ عام بگیرد و به‌مرور در دست مردم بچرخد و هرکس بتواند در قالب پیامی هدیه‌اش کند به پدر یا همسرش.

حالا که چه؟
قصد داریم روز مرد را متفاوت تبریک بگوییم. می‌خواهیم محتوای تبریک‌ها را غنی کنیم. دوست داریم این عرصه را وسعت بخشیم. بر آنیم که چیزی تازه بیفزاییم به پیام‌های وبِ فارسی دربارهٔ روز پدر و مرد. یکی از دغدغه‌های «ویراستاران» تنوع‌بخشی به زبان فارسی است.

در اینترنت که پُر است!
بله، پُر است و پیام‌های درخشانی هم لابه‌لایشان پیدا می‌شود؛ اما خیلی‌شان کپی از روی دستِ هم‌اند و بسیاری‌شان بی‌مایه‌ و ضعیف‌اند. این وضع نه در خورِ پدرها و مردان است و نه در شأن زبان توانمند فارسی.

پس، متن خود را در پای همین صفحه درج کنید. اسم و ایمیل هم که لازم است.
بفرمایید!

مقالات پیشنهاد شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پُر کردن این بخش الزامی هست
پُر کردن این بخش الزامی هست
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
کپی شد