virastaran.net/ma/113

دعوت به همکاری با «ویراستاران»

کیستی «ویراستاران»

گروه کاریِ «ویراستاران» از تابستان۱۳۹۰ کامل شده است؛ پس لطفاً تقاضای همکاری ندهید؛ چون متأسفانه امکانش را نداریم.

تشنگی عرصهٔ گستردهٔ تولید متن در ایران به امر ضروری ویرایش، نیازمند پاسخی شایسته از سوی ویراستارانی شایسته است. طبق انتظار، تبلیغ غرفه‌به‌غرفه و رودرروی ما در نمایشگاه کتاب ۱۳۹۲ مؤثر افتاد و طرح ویرایش گروهی و دیجیتالِ مطرح‌شده در این وبگاه با استقبال فراوان ناشران و نهادهای متعدد روبه‌رو شد. هم‌اکنون سفارش‌های متعدد ویرایشی به ما پیشنهاد می‌شود که تعداد فعلی ویراستاران مؤسسه، یعنی دوازده نفر، تکافوی پاسخ به این سفارش‌ها را نمی‌دهد.

در جهت توسعهٔ مؤسسه، از تمام ویراستاران دعوت می‌کنیم که در سمت ویراستار اصلی، به ما بپیوندند.

ویراستارهای دوره‌دیده و باتجربه

اگر دورهٔ آموزشی معتبری گذرانده‌اید و به‌صورت حرفه‌ای به کار ویرایش مشغولید و در این کار تجربه دارید، در صورت تمایل به همکاری، کارنامهٔ خود را برای ما بفرستید.

 ارسال نمونه‌کار به‌صورت تصویر ویرایش کاغذی یا فایل ویرایش دیجیتال، بر سرعت برقراری ارتباط مؤثر ما خواهد افزود.

ویراستارهای دوره‌ندیده

یکی از ضعف‌های کسانی که در ایران به کار ویرایش مشغول‌اند، این است که به‌صورت تخصصی ویرایش نمی‌کنند. مثلاً کسی که رشتهٔ تخصصی وی ادبیات فارسی بوده است، خود را برای ویرایش هر متنی در هر موضوعی، مناسب دانسته، ویرایش هر متنی را در حیطهٔ تخصص خود می‌داند.

اینان از این نکته غافل‌اند که نوشتن و ویرایش در هر رشتهٔ علمی، ریزه‌کاری‌هایی دارد که ویراستار باید آن‌ها را در ضمن تحصیل در آن رشته آموخته باشد.

«ویراستاران» تلاش می‌کند با برگزاری کارگاه‌های آموزشی معطوف‌به‌کار، ضمن کارآفرینی برای کسانی که جویای کار فرهنگی در رشتهٔ تخصصی خود هستند، گرو‌ه‌های تخصصی ویرایش خود را نیز تقویت کند. در این گرو‌ه‌ها، دانش‌آموختگان رشته‌های علوم‌انسانی، علوم‌پایه و مهندسی، هنر و پزشکی به‌طور تخصصی و با همکاری همدیگر، متون مرتبط با این رشته‌ها را ویرایش خواهند کرد. این گروه‌ها از پذیرش همکاران جدید بی‌نیاز نیستند و دستان جویندگان علاقه‌مند به این کار را به‌گرمی می‌فشارند، آنان را آموزش می‌دهند و در مسیر ویراستارشدن یاری می‌کنند.

دوستانی که خواهان همکاری با «ویراستاران» هستند، می‌توانند در کارگاه‌های آموزشی ما شرکت کنند و در کنار دیگر ویراستاران، در فضایی دوستانه، با دقایق این حرفه آشنا شوند.

ما به تمامی دانش‌آموختگان حوزه و دانشگاه که جویای کارند، پیشنهاد می‌کنیم به حرفهٔ جذاب ویرایش وارد شوند. کسانی که تمایل داشته باشند، می‌توانند ویرایش را به‌عنوان شغل برگزینند و با «ویراستاران» همکاری کنند. گفتنی است که «ویراستاران» سعی می‌کند برای همکاران جدید، به‌تناسب فرصتی که آنان دارند، کار ویرایشی فراهم کند.

مزایای همکاری با «ویراستاران»

۱. «ویراستاران» از همکاران خود در زمینه‌های آموزشی و علمی پشتیبانی می‌کند. این پشتیبانی شامل ارائهٔ آموزش‌های لازم و به‌منظور ارتقای تخصص آنان است؛

۲. «ویراستاران» برای همکاران خود دوره‌های آموزشی ضمن‌خدمت برگزار می‌کند. هدف این دوره‌ها یادگیری و افزایش تسلط بر زیروبم این حرفه است؛

۳. «ویراستاران» سعی می‌کند به‌تناسب فرصتی که همکاران دارند، برای آنان کار فراهم کند؛

۴. «ویراستاران» در حین کار، به همکاران خود مشاوره داده و آنان را در اجرای کارها یاری می‌دهد؛

۵. «ویراستاران» بر آن است تا به‌طور جدی از حقوق معنوی ویراستاران دفاع کرده و جایگاه واقعی آنان را در صنعت نشر احیا کند. اولین حق هر ویراستار درج نام او در صفحهٔ شناسنامهٔ اثر است و این، مصداقی از حقوق فراموش‌شدهٔ ماست؛

۶. «ویراستاران» تلاش می‌کند تا همکاران سریع‌تر بتوانند از خدمات بیمهٔ تأمین اجتماعی و بیمۀ تکمیلی استفاده کنند؛

۷. «ویراستاران» هدف خود را اجرای کار بر روی فایل و از طریق اینترنت قرار داده است تا همکاران ما در همه‌جا و در هر زمان و به هر مقدار که خواستند و توانستند، متون را ویرایش کنند؛

۸. «ویراستاران» اولین گروه ویراستاری در فضای مجازی است که قصد دارد این حرفه‌ را در این فضای جدید، رواج و آن‌ را در ‌تمامی متون نوشتاری و گفتاری و رسانه‌ای گسترش دهد؛

۹. شرکت در کارگاه‌های آموزشی «ویراستاران» برای تمامی جویندگان کار در رشته‌های مختلف، آزاد است؛

۱۰. کسانی که تمایلی به همکاری با ویراستاران ندارند نیز می‌توانند از خدمات آموزشی ما استفاده کنند. از نویسندگانی که خواهان رشد و بهبود نویسندگی خود هستند و این ادعا را ندارند که «من بهترین نویسنده‌ام»، دعوت می‌کنیم که از آموزش‌های «درست‌نویسی» ما برخوردار شوند.

مقالات پیشنهاد شده

190 دیدگاه. دیدگاه خود را ثبت کنید

 • marjan.abadan@yahoo.com
  25اسفند 1390، 01:08

  سلام تمایل دارم با شیوه ی درست نویسی آشنا شوم.به خاطر اینکه نویسنده هستم خیلی با ویراستاری مشکل دارم.ممنونم

  پاسخ
 • mahsa.kalanaki@yahoo.com
  25اسفند 1390، 01:08

  سلام
  آیا مؤسسه شما کار مکتوبی در زمینه درست نویسی منتشر کرده است. اگر منتشر کرده است چگونه می‌توان یک نسخه از آن را تهیه کرد

  پاسخ
 • با سلام
  بنده ویراستار هستم .. چگونه می توانم با شما همکاری داشته باشم؟
  navidnikkar1987@gmail.com

  پاسخ
 • محسن زاده
  25اسفند 1390، 01:09

  سلام و عرض ادب

  مدتهاست در زمینه ی ویراستاری به فعّالیّت پرداخته ام . می خواستم جزء همکاران شما باشم ؛ شرایط را به من اطّلاع دهید ، سپاسگزار خواهم بود.

  سرافراز باشید

  پاسخ ویراستاران:
  خواهشمندیم کارنامک (رزومه) خود را درقالب فایل Word برای ما بفرستید: viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • manious@gmail.com
  25اسفند 1390، 01:09

  سلام يكي‌دو تا از اين اساتيدهايتان را معرفي كنين و بشناسيم فارسيمون جلا پيدا كنه، كه شاعر گفته دل آرام گيرد به نام شما

  پاسخ سایت:
  در گروه ویراستاران، آقایان باقری و صالحی دوره‌های ویرایش را تدریس می‌کنند. البته متن فارسی شما جلاخورده و ماه است!

  پاسخ
 • نجمه مشكبار بخشا
  25اسفند 1390، 01:09

  سلام
  اين‌جانب از سال 1383 تا ماه‌هاي پاياني سال 1388 در مسند ويراستاري در انتشارات اشتغال داشتم و حاصل اين دوره از فعاليتم، ويراستاري بالغ بر 13-12 كتابِ روز در زمينه فني-مهندسي، كامپيوتر و پزشكي است؛ بيشتر آين كتاب‌ها، در نسخه‌هاي چاپي گوناگون هنوز در بازار كتاب عرضه مي‌شوند. حال پس از آشنايي كوتاه‌مدت با سايت ويرايش، علاقه‌مند به همكاري با اين گروه فرهيخته‌ام. پيشاپيش از راهنمايي‌هاي شما، سپاس گزارم.

  پاسخ ویراستاران:
  سلام. لطفاً کارنامک (رزومهٰ) کامل‌تر و نیز شمارهٔ تماس خود را درقالب فایل Word به‌نشانی ما بفرستید: viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • mdqom@yahoo.com
  25اسفند 1390، 01:10

  سلام و خدا قوت عرض می کنم خدمت اعضای محترم گروه ویراستاران
  بنده حدود 70 ساعت در قم آموزش ویرایش دیده ام که به تازگی تمام شده و هنوز سابقه کاری ندارم (فقط در کلاس کارهای عملی انجام داده ام) ، آیا امکان دارد متنی به بنده بدهید و سطح کارم را بسنجید تا چنانچه مورد تأیید قرار گرفت بتوانم با شما همکاری کنم.
  متشکرم

  پاسخ ویراستاران:
  به‌چشم. برای شما می‌فرستیم. گرچه، اگر ناراحت نمی‌شوید، باید بگوییم که ماه‌ها زمان و ده‌ها صفحه تمرین مستمر و صدها نکتهٔ جدید در ویرایش وجود دارد که درحین کار باید آموخت.

  پاسخ
 • www.esfandiarishirin@yahoo.com
  25اسفند 1390، 01:10

  سلام .
  اينجانب اراي مدرك كارشناسي ارشد زبان و ادبيات فارسي هستم .
  لطفا من را راهنمايي فرماييد كه چگونه مي توانم با شما همكاري كنم .
  با تشكر

  پاسخ ویراستاران:
  سلام. لطفاً کارنامک (رزومهٰ) کامل‌تر و نیز شمارهٔ تماس خود را درقالب فایل Word به‌نشانی ما بفرستید: viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • hossein_aryai@yahoo.com
  25اسفند 1390، 01:10

  سلام ..
  اینجانب به ویراستاری علاقه مند بوده و مشتاق وارد شدن در این عرصه هستم ولی چیز زیادی از آن نمی دانم .. لطفا مرا در رسیدن به این هدف یاری رسانید ..
  با سپاس فراوان ..

  پاسخ ویراستاران:
  آغازین قدم برای آموختن این مهارت ارزشمند، شرکت در دورهٔ کارگاهی ویرایش است. در همین تارنما، به بخش «کلاس ویرایش و درست‌نویسی» بروید.

  پاسخ
 • zahra_azimirad@yahoo.com
  25اسفند 1390، 01:10

  با سلام
  من دورِِه ی آموزشی ویراستاری را در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران گذرانده ام و ویرایش چند پایان نامه ی دانشجویی را نیز انجام داده ام.
  مایلم با گروه شما همکاری کنم.
  لطفا مرا راهنمایی کنید.

  پاسخ ویراستاران:
  مشخصات و سوابق تحصیلی و کاری خود را برای ما درقالب Word بفرستید: viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • baran.rastegar@yahoo.com
  25اسفند 1390، 01:11

  دوره ویراستاری را در دانشگاه تربیت مدرس گذرانده ام . چه جوری می توانم کار پیدا کنم؟

  پاسخ ویراستاران:
  سلام. لطفاً کارنامک (رزومهٰ) کامل‌تر و نیز شمارهٔ تماس خود را درقالب فایل Word به‌نشانی ما بفرستید: viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • maryam_bahadori_290@yahoo.com
  25اسفند 1390، 01:11

  با سلام.من مریم بهادری متولد26/12/1360درشهرکرمانشاه هستم.لیسانس ریاضی کاربردی دارم.مدت چندماه دبیرسرویس اجتماعی دونشریه محلی به نامهای ندای جامعه وصدای آزادی بوده ام.اهل قلم هستم ودرزمان دانشجویی دونشریه به نامهای پندارواشراق رامنتشرکرده ام.بیشترمقاله ها،شعر،گزارش و…دونشریه فوق به قلم اینجانب بوده است.دونشریه فوق حایز چندین مقام در جشنواره های مطبوعات دانشجویی گردیده است.
  به نوشتن ودرست نوشتن علاقه مندم،فردی خلاق وکوشا هستم ومایلم هرکاری را به بهترین شکل آن انجام دهم.درحال حاضر آماده به کاربوده ومایلم با آن موسسه محترم همکاری داشته باشم.
  با تقدیم احترام-مریم بهادری

  پاسخ ویراستاران:
  سپاس از اینکه اعلام همکاری کرده‌اید. حوزة تخصصی کاری ما ویرایش است، نه نویسندگی و مقاله‌نویسی. در پویایی شما و خوبی قلمتان، با توجه به فعالیت‌های خودجوش و پرزحمت در نشریه‌های دانشجویی، شکی نیست؛ اما ویرایش اصول ریزودرشت و فراوانی دارد که تسلط در آن‌ها نیازمند آموختنِ مهارت آن است و تمرین بسیار. نگرش و قواعد پیش روی ویراستار، با نگرش و قواعد پیش روی نویسنده تفاوت بسیار دارد. شما می‌توانید بانی برگزاری دورة ویرایش در یکی از مراکز فرهنگی شهر خوبتان باشید. بخش کارگاه ویرایش و درست‌نویسی را بخوانید.

  پاسخ
 • nimashahrokhi90@yahoo.com
  25اسفند 1390، 01:11

  سلام، وقت شما به خير
  بنده نويسنده هستم و 4 كتاب چاپ شده و 3 كتاب در دست چاپ دارم. البته تمام كتاب ها را خودم ويراستاري كردم، با اين وجود دوست دارم يك دوره آموزش ويراستاري ببينم. اما امكان شركت حضوري در كلاس هاي شما را ندارم، چون هم شاغل هستم و ساكن تهران نيستم. آيا امكان آموزش مكاتبه اي هست؟

  پاسخ ویراستاران:
  خیر. آموختن ویرایش و حرفه‌ای‌شدن در آن، نیازمند تمرین کارگاهی و نیز رفع ابهام‌ها و پرسش‌ها به‌صورت حضوری است.

  پاسخ
 • نسيبه سادات علوي
  25اسفند 1390، 01:11

  اينجانب نسيبه سادات علوي متولد سال 1360 و داراي مدرک کارشناسي علوم سياسي، بدين وسيله آمادگي خود را جهت همکاري با مجموعه فوق اعلام مي کنم.
  سوابق کاري:
  1385-1386 ويراستار و تنظيم کننده خبر در روزنامه ايران
  1386-1390 کارشناس وزارت امور خارجه(مسئول مجله داخلي همراه ويژه همسران سفراي جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور و تدوين و ويرايش 3 جلد کتاب در حوزه زنان)
  1386- 1390 ويرايش پنج جلد کتاب دانشگاهي در حوزه علوم سياسي و روابط بين الملل(با محورين امنيت)

  پاسخ ویراستاران:
  سلام. گذراندن یکی از دوره‌های درحال برگزاری ویرایش در ایران، برای ورورد به این حرفه، ضروری است. اینکه ویراستارشدن راحت است و نیاز به آموختن اصول و مهارت‌های خاصی ندارد، تصوری خام و غلط است. به‌هرحال، لطفاً کارنامک (رزومهٰ) کامل‌تر و نیز شمارهٔ تماس خود را درقالب فایل Word به‌نشانی ما بفرستید: viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • araghi868@yahoo.com
  25اسفند 1390، 01:11

  با سلام ، من به مدت چهار سال است که کار مقابله و بازخوانی ویراستاری انجام می دهم و یک سالی هم می شود که کلاس های ویراستاری را می روم، لذا خیلی خوشحال می شوم که با هم همکاری داشته باشیم.

  اسخ ویراستاران:
  دورۀ ویرایش را در کدام مرکز می‌گذرانید؟ لطفاً کارنامک (رزومهٰ) کامل‌تر و نیز شمارهٔ تماس خود را درقالب فایل Word به‌نشانی ما بفرستید: viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • با سلام من باران رستگار هستم براتون رزومه را فرستادم جوابی نیومد. ممنون می شم جواب بدید. سپاس

  پاسخ ویراستاران:
  هرچه گشتیم، در ایمیل و سایت، اثری از کارنامک شما نیافتیم؛ البته مسئولیت اِشکال را ما قبول می‌کنیم. لطفاً دوباره آن‌را درقالب فایل Word بفرستید به: viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • baran_n97@yahoo.com
  25اسفند 1390، 01:12

  باسلام وآرزوی توفیق برای شما.اینجانب مزگان مرادی فردفارغ التحصیل رشته زبان وادبیات فارسی درمقطع کارشناسی ارشدمیباشم مدت 2ترم دردانشگاه پیام نورشهرستان اسدآبادمشغول تدریس بودم والان3سال است که بیکارمیباشم.لذاتقاضای خودرابرای همکاری بااین مجموعه اعلام میدارم.

  پاسخ ویراستاران:
  سلام. گذراندن یکی از دوره‌های درحال برگزاری ویرایش در ایران، برای ورورد به این حرفه، ضروری است. اینکه ویراستارشدن راحت است و نیاز به آموختن اصول و مهارت‌های خاصی ندارد، تصوری خام و غلط است. به‌هرحال، لطفاً کارنامک (رزومهٰ) کامل‌تر و نیز شمارهٔ تماس خود را درقالب فایل Word به‌نشانی ما بفرستید: viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • erfan.dashti@yahoo.com
  25اسفند 1390، 01:12

  با سلام.اینجانب عباس شعبانی دانش اموخته ی مقطع کارشناسی ارشد رشته ی تاریخ اسلام به استحضار میرسانم که اماده ی همکاری در ویرایش کتب ومقالات و…هستم.
  ضمنا پیش از این در زمینه ی ویرایش پایان نامه ها وتحقیقات دانشجویی فعالیت داشته ام.
  همکاری با شما مزید امتنان وخرسندی اینجانب خواهد بود.
  عباس شعبانی
  شماره تماس09373249590

  پاسخ ویراستاران:
  سلام. گذراندن یکی از دوره‌های درحال برگزاری ویرایش در ایران، برای ورورد به این حرفه، ضروری است. اینکه ویراستارشدن راحت است و نیاز به آموختن اصول و مهارت‌های خاصی ندارد، تصوری خام و غلط است.

  پاسخ
 • t.asdaghi@gmail.com
  25اسفند 1390، 01:12

  با سلام و درود

  بنده تمایل زیادی به یادگیری بیشتر توسط گروه شما، و همچنین همکاری با شما دارم.
  به همین جهت، رزومه ی خود را به نشانی viraiesh.ir@gmail.com فرستادم.
  امیدوارم توفیق همکاری با شما بزرگان را داشته باشم.

  پاسخ ویراستاران:
  سپاسگزاریم. گذراندن یکی از دوره‌های درحال برگزاری ویرایش در ایران، برای ورورد به این حرفه، ضروری است. اینکه ویراستارشدن راحت است و نیاز به آموختن اصول و مهارت‌های خاصی ندارد، تصوری خام و غلط است.

  پاسخ
 • سلام.
  من مترجمي با5 سال سابقه مي باشم از انجايي كه يك مترجم ويرايشگر نيز مي باشد به ويرايش نيز مسلط مي باشم.در صورتي كه همكاريم را بپذيريد اماده همكاري مي باشم.
  با تشكر

  پاسخ ویراستاران:
  گذراندن یکی از دوره‌های درحال برگزاری ویرایش در ایران، برایورورد به این حرفه، ضروری است.
  اینکه ویراستارشدن راحت است و نیاز به آموختن اصول و مهارت‌هایخاصی ندارد، تصوری خام و غلط است.
  اگر ناراحت نمی‌شوید، شوربختانه باید بگوییم که در همین متنکوتاه درخواست شما غلط‌های ویرایشی فاحش وجود دارد! برای نمونه بنگرید:
  – «می‌باشد» به‌جای «است»
  – ك ‌ي عربی به‌جای ک‌ ی فارسی
  – نبود نیم‌فاصله: «می باشم» به‌جای «می‌باشم»؛ «از انجایی که»به‌جای «ازآنجایی‌که»؛ «در صورتی که» به‌جای «درصورتی‌‌که»
  – گرته‌برداری: آوردن نهاد «من» در ابتدای جمله
  شاید مترجم شایسته‌ای باشید؛ اما خواهش می‌کنیم خود راویراستار نخوانید.

  پاسخ
 • درود بی پایان بر شما یاران
  در صورت امکان شرایط همکاری و دانش آموزی را ، در محضر عالی برایم ارسال نمایید .
  در ضمن امکان ورود به فرم ثبت نامی برای حقیر محقق نشد .
  با سپاس

  پاسخ
 • نیکان مقدم
  25اسفند 1390، 01:13

  با سلام ، اگر ممکن است دربارۀ علت درستی یا نادرستی این کلمات(با ذکر ماخذ) راهنمائیم کنید: مسائل یا مسایل،علائم یا علایم و … . با تشکر.

  پاسخ ویراستاران:
  درست: مسائل، مسئله، هیئت، علائم، جزئی، راهنمایی و… .
  برای دیدن املا و شیوه فاصله‌گذاریِ تقریباً تمامی واژه‌های فارسی، بنابر شیوه فرهنگستان زبان و ادب فارسی، نگاه کنید به: علی‌اشرف صادقی و زهرا زندی‌مقدم، فرهنگ املایی خطّ فارسی، تهران: آثار (فرهنگستان).

  پاسخ
 • akamali394@gmail.com
  25اسفند 1390، 01:13

  با سلام
  كارنامك خود را را فرستادم پاسخي دريافت نكردم.

  پاسخ
 • فاطمه غلامی
  25اسفند 1390، 01:14

  با سلام، من فاطمه غلامی هستم.دارای مدرک کارشناسی ادبیات فارسی از دانشگاه تربیت معلم تهران و کارشناسی ارشد همان رشته از دانشگاه مازندران.یک دوره آموزش ویراستاری را در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران گذرانده ام. به این کار علاقه ی زیادی دارم ولی سابقه ی کاری رسمی ندارم. دوست دارم با شما همکاری کنم و البته معتقدم باید بیشتر یاد بگیرم و این فقط از طریق کار و تمرین امکان پذیر است.برای همکاری باید چه شرایطی داشته باشم؟ لطفا راهنمای ام کنیدممنون.

  پاسخ
 • سلام نامم جعفر و نام خانوادگی‌ام مروجی است. روزگار بدی ندارم سر سوزن ذوقی دارم و … اگر بخواهم با شما همکاری کنم باید چه کنم البته با ذکر این نکته که در قم ساکن هستم.

  پاسخ ویراستاران:
  اگر دورة ویرایش گذرانده‌اید و ویرایش می‌کنید، کارنامة تحصیلی و ویرایشی خود را درقالب فایل Word برای ما بفرستید. viraiesh.ir@gmail.com

  این آدرس ایمیل در برابر اسپم ها محافظت شده است. برای دیدن آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

  این هم نشانی الکترونیکی‌ام. در پایان باید بگویم اگر خداوند قبول کند ویراستار مجله اعتصام هستم.

  پاسخ
 • کارنامک ?
  شرح حال بهتره پدرجان !

  پاسخ
 • با عرض سلام و خسته نباشيد
  لطفا در صورت امكان، متن كوتاهي براي ويرايش براي من ارسال كنيد. (به عنوان نمونه كار)
  با تشكر

  پاسخ ویراستاران:
  ابتدا کارنامک (رزومه) خود را برای ما بفرستید: viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • با عرض سلام و خسته نباشيد
  من ليسانس ادبياتم و جوياي كار كمي با كار ويراستاري آشنا هستم براي همكاري با اين گروه چه بايد انجام بدهم
  چه مداركي لازم است لطفا راهنمايي بفرماييد
  تشكر

  پاسخ ویراستاران:
  سلام. گذراندن یکی از دوره‌های درحال برگزاری ویرایش در ایران، برای ورورد به این حرفه، ضروری است. اینکه ویراستارشدن راحت است و نیاز به آموختن اصول و مهارت‌های خاصی ندارد، تصوری خام و غلط است.
  اگر دورة ویرایش گذرانده‌اید و ویرایش می‌کنید، کارنامة تحصیلی و ویرایشی خود را درقالب فایل Word برای ما بفرستید. viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • yaldakarimi83@yahoo.com
  27اسفند 1390، 03:59

  یلدا کریمی هستم با سابقۀ بیش از ده سال در زمینۀ ویرایش و البته نه به صورت مستمر و متمرکز. ویراستار مجلۀ«سپیدۀ دانایی» بوده ام که مدیر مسئولش جناب دکتر گلزاری هستند. عضو هیئت تحریریه و گزارشگر و ویراستار مجلۀ«کوک» بوده ام. در انتشارات روزبهان ویرایش کتاب انجام داده ام. و ویراستار متون و پروژه های متعددی به شکل غیر رسمی بوده ام. و… مایلم بیشتر راجع به فعالیت شما، کیفیت متونتان و تعرفه های کاری تان بدانم و در صورت امکان با شما همکاری داشته باشم.با سپاس

  پاسخ ویراستاران:
  هم‌اکنون گروه کاریِ «ویراستاران» با هشت نفر ویراستار تمام‌وقت و هفده نفر پاره‌وقت تکمیل است. درصورت نیاز در آینده، با شما و دیگر عزیزانِ خواهان همکاری، تماس می‌گیریم.

  پاسخ
 • مرضیه سیدی
  20فروردین 1391، 13:26

  سلام مرضیه سیدی هستم با مدرک کارشناسی روان شناسی بالینی دوره ویراستاری را در کانون نویسندگان استان قم گذراندم زیر نظر استاد ابوالفضل طریقه دار
  سابقه کار ویرایش در مجله شادکامی و موفقیت دارم که مقاله ای هم از من به چاپ رسید.
  مدتی هم با انتشارات اردیبهشت کار می کنم و کتاب حقیقت عشق را ویرایش کردم که به چاپ رسید.
  تمایل دارم با شما همکاری داشته باشم.متشکرم

  پاسخ ویراستاران:
  به نشانی viraiesh.ir@gmail.com ایمیلی بزنید تا بتوانیم نشانی شما را داشته باشیم و برایتان متن ارزیابی بفرستیم.

  پاسخ
 • سلام
  پس از گزراندن دوره‌های ویراستاری خیلی علاقه‌مند و مشتاق شدم که یک ویراستار حرفه‌ای باشم. کارنامک و نمونه‌کار نیز فرستاده‌ام.ممنون می‌شم اگر این فرصت را به من بدهید.

  پاسخ
 • darya0523@yahoo.com
  6اردیبهشت 1391، 10:34

  سلام
  من دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات فارسی هستم. یک دوره ی ویرایش در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران گذرانده ام. تاکنون به صورت غیررسمی در این حوزه فعالیت کرده ام. خواهشمندم برای ارزیابی متنی برایم بفرستید تا در صورت تأیید ویراستاران با شما همکاری داشته باشم.
  با سپاس

  پاسخ ویراستاران:
  فرستادیم. البته همین متن درخواست شما ایراد ویرایشی دارد!

  پاسخ
 • با سلام
  بنده دارای مدرک فوق دیپلم کامپیوتر هستم و مدت 5 سال است که کار تایپ و ویرایش مقالات و پایان نامه ها را انجام می دهم ولی تاکنون دوره ای آموزش ندیده ام. با توجه اینکه ساکن رشت هستم و در حال حاضر امکان رفت و آمد برایم ممکن نیست می خواستم ببینم چگونه می توانم در کلاس های شما شرکت کنم؟
  با تشکر

  پاسخ ویراستاران:
  بهترین راه این است که نماینده ما شوید در برگزاری کارگاه در شهر خوبتان. ایمیل خود را برای ما بفرستید و همین متن بالا را در آن بیندازید. viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • سلام.
  من دانشجوي ادبيات فارسي در دانشگاه تهران هستم و يک دوره آموزش ويراستاري در جهاد دانشگاهي دانشگاه تهران گذرانده ام.مي خواستم بدونم ميتونم با شما همکاري در اين زمينه داشته باشم؟

  پاسخ ویراستاران:
  در قالب فایل ورد، مشخصات و کارنامه خود را برای ما بفرستید تا متن ارزیابی را برایتان بفرستیم. البته در همین درخواست ساده شما دست‌کم یازده ایراد ویرایش صوری و زبانی وجود دارد!

  پاسخ
 • زهرا سادات جمالی
  14اردیبهشت 1391، 08:41

  [b]سلام
  بنده دانشجوی رشته ی زبان فرانسه هستم. ویراستاری را به صورت تجربی فرا گرفته ام و بصورت نیمه وقت، کار ویراستاری انجام می دهم.
  در ضمن دست به قلم نیز هستم و چند تا از نوشته هایم به چاپ رسیده است.
  تمایل دارم با شما در زمینه ی ویراستاری همکاری کنم.
  لطفاً اگر امکانش وجود دارد، بنده را راهنمایی بفرمایید.
  متشکرم.

  پاسخ ویراستاران:
  سلام. گذراندن یکی از دوره‌های درحال برگزاری ویرایش در ایران، برای ورورد به این حرفه، ضروری است. اینکه ویراستارشدن راحت است و نیاز به آموختن اصول و مهارت‌های خاصی ندارد، تصوری خام و غلط است.
  درضمن، ما فقط ویراستار تمام‌وقت می‌خواهیم.

  پاسخ
 • صديقه راسخي ماسوله
  18اردیبهشت 1391، 10:52

  سلام
  وقت بخير
  13سال است كه كار خبر مي‌كنم و از 10 سال پيش ‌تاكنون به عنوان دبير و ‌سردبير در گروه استانهاي خبرگزاري مهر و نيز از اول سال خبرگزاري ايلنا مشغول به كار بوده‌ام.
  برغم آنكه كار تخصصي در اين حوزه انجام مي‌دهم، دوره آموزشي خاصي در اين موضوع نگذرانده‌ام و بسيار خوشحال مي‌شوم، امكاني فراهم شود كه بتوانم از آموزش‌هاي شما بهره‌مند شوم‎؛البته لينك ثبت نام شما فعال نيست. چنانچه مقدور است از طريق ايميل ياشماره تماسي كه مي گذارم نحوه شركت در كلاسها را برايم تشريح كنيد.
  rasekhi_ 09356؟؟؟؟

  پاسخ
 • زهرا تقی زاده
  30اردیبهشت 1391، 10:14

  با درود
  بنده سالهاست کار ویراستاری انجام می دهم. چطور می تونم با شما همکاری کنم؟ منتظر پاسخ شما هستم.
  zsara1980@gmail.com

  پاسخ ویراستاران:
  کارنامه خود را در قالب فایل ورد برای ما بفرستید تا متن ارزیابی را برایتان بفرستیم. viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • مریم حیدری
  15خرداد 1391، 14:37

  باسلام،
  من مریم حیدری، دانشجوی کارشتاسی ادبیات داستانی هستم. دوره ی ویراستاری را در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران گذراندم. حدود دوسال ویراستار و سرپرست تحریریه ی یکی از مجلات دانشجویی دانشگاه خوارزمی بودم. دوست دارم با شما همکاری کنم. باتشکر.sabaghalam@yahoo.com

  پاسخ ویراستاران:
  متن ارزیابی را برای شما فرستادیم.

  پاسخ
 • با سلام و خسته نباشيد، من جوياي كار هستم و خواستار شركت در كارگاههاي آموزشي شما مي‌باشم. اگر ممكن است بفرمائيد از چه تاريخي شروع به ثبت نام مي‌كنيد؟؟؟
  سپاسگزارم

  پاسخ ویراستاران:
  فرم ثبت‌نام را از بخش «کلاس ویرایش و درست‌نویسی» پر کنید تا خبرتان کنیم.

  پاسخ
 • سلام چندین سال است که کار ترجمه ی متون رو انجام میدهم .مترجم همکار لازم داشتید در خدمتم.
  mohammad_reza_student@yahoo.com

  پاسخ
 • محمدجواد
  27تیر 1391، 00:50

  محمدجوادفلاحی
  خیلی‌خیلی مایلم روی فایل ویراستاری را تجربه‌ کنم. حالا هر چندم ممکن‌ است در حد تیم ملی ویرایش‌ نکنم؛ اما باید از یه جایی آغاز کرد. خواهشمندم، چند صفحه برایم بفرستید و مدت ویرایشش را هم بگویید. سنگ مفت، گنجشک هم مفت. خبردار شدید ویراستار خوبی‌ام، ما را در این روستا رها نکنید. وظیفه هم ببرید، بلکه نگویند: «صب تا شب پای لبتاپ چه غلطی می کنی؟»

  پاسخ
 • azomorrody@yahoo.com
  1مرداد 1391، 16:38

  با سلام
  اينجانب داراي مدرك كارشناسي ارشد زبان و ادبيّات فارسي مي‌باشم. خانه‌دار هستم. به زبان و ادب فارسي علاقه‌ي فراوان دارم. تاكنون به‌جز پايان‌نامه‌ام هيچ‌گونه كار ويرايش انجام نداده‌ام. مايل به همكاري با شما مي‌باشم.

  پاسخ
 • ملیحه رشیدی
  10مرداد 1391، 06:35

  سلام مجدد.
  خیلی دوست دارم افتخار همکاری با گروه شما را داشته باشم.کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم و دوره های آموزشی ویراستاری را گذرانده ام. سابقه کاری هم دارم.ممنون اگه زود جواب بدید!

  پاسخ ویراستاران:
  کارنامه‌ای از خود در قالب فایل ورد برای ما بفرستید: viraiesh.ir@gmail.com
  متن ارزیابی توان ویرایشی شما را برایتان می‌فرستیم.

  پاسخ
 • لیلا شامانی
  11مرداد 1391، 10:22

  سلام من کارشناس ارشد ادبیات فارسی هستم و در دوره خصوصی ویراستاری را آموختم و متون را ویرایش می کنم. تاکنون چند کتاب دانشگاهی را ویرایش کردم اما تجربه کار با مطبوعات را ندارم.من مایلم با شما همکاری کنم.
  با تشکر

  پاسخ ویراستاران:
  کارنامه‌ای از خود در قالب فایل ورد برای ما بفرستید: viraiesh.ir@gmail.com
  متن ارزیابی توان ویرایشی شما را برایتان می‌فرستیم.

  پاسخ
 • زهرا شکوری
  4شهریور 1391، 19:50

  سلام
  من دوره ویراستاری را در مرکز جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران گذرانده ام.
  تقاضای همکاری با شما را دارم ودر ضمن با توجه به اینکه دوره اموزشی ام تازگی تمام شده سابقه کاری ندارم.ممنون

  پاسخ
 • سلام
  دانش‌آموختةكارشناسي ارشد رشته زبان و ادب فارسي و كارمند فرهنگستان زبان و ادب فارسي(واحد مجله [i]نامه فرهنگستان[/i])هستم. حدود هشت سال سابقه كار ويرايشي دارم،اما در دورة آموزشي خاصي شركت نكرده‌ام. ويرايش چندين مجموعه‌مقاله براي شوراي گسترش زبان و ادبيات فارسي، مقاله‌هاي بعضي شماره‌هاي مجلة [i]نامة پارسي، [/i] كتاب‌هاي مركز اسناد و مدارك جنگ، ويرايش فني و نمونه‌خواني مقاله‌‌هاي فصل‌نامة [i]نامه فرهنگستان[/i] و تعدادي از ضميمه‌هاي آن، ازجمله سوابق ويرايشي بنده است. در سه سال اخير هم در خدمت آقاي احمد سميعي (گيلاني)، تجربه‌هاي مفيدي براي ويرايش اندوخته‌ام. از شيوة كار شما تعريف‌هاي بسيار شنيده‌ و مايل به همكاري با شما هستم و خوشحال مي‌شوم مدرسان شما مهارت ويرايشي مرا ارزيابي كنند. لطفاً راهنمايي‌ام كنيد. با سپاس
  پاسخ ویراستاران:
  سلام. همین مطلب را در قالب فایل ورد برای ما بفرستید. viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • یکی از بیماری‌های شایعِ جامعة ایران همین خودستایی و تکبّری است که در عناصرِ فرهنگی ریشه دوانیده. [b]اُفتادگی آموزید.[/b] ضمناً نظراتِ شما نیز عاری از ایرادهای نگارشی نیست. مثلاً نگاه کنید به مواردِ بی‌شمار اُفتادگیِ تایپی.

  پاسخ
 • بسم رب مولانا علی بن ابی طالب
  سلام من دنبال یک ویراستارم از نیشابورم (خراسان رضوی)کتاب هم، یک کتاب علمی مذهبیه با این شماره تماس بگیرید یا مبلغ دخواستی خودتونو برای ویراستاری پیام کنید همراه اسم فامیل(البته بنویسید برای ویراستاری)در صورت تمایل با شما تماس میگیرم09352847618محمد چهارباغی
  بهتره پیام بفرستیدwww.mohamad_4b@yahoo.com
  البته بهتره ایمیل نفرستید چون خیلی از اونها سر نمی زنم کتاب هم شاید 350تا400صفحه باشه البته صفحهa4 :با تشکر

  پاسخ
 • سلام
  من ویراستار هستم و به همکاری با شما علاقه دارم. چند کتاب و مجله نیز برای مؤسسه های معتبر در قم همچون: جامعه المصطفی و مرکز نشر علوم و فرهنگ اسلامی ویرایش کرده ام. لطفاً مرا راهنمایی کنید.

  پاسخ ویراستاران:
  سلام. گذراندن یکی از دوره‌های درحال برگزاری ویرایش در ایران، برای ورورد به این حرفه، ضروری است. اینکه ویراستارشدن راحت است و نیاز به آموختن اصول و مهارت‌های خاصی ندارد، تصوری خام و غلط است. به‌هرحال، لطفاً کارنامک (رزومهٰ) کامل‌تر و نیز شمارهٔ تماس خود را درقالب فایل Word به‌نشانی ما بفرستید: viraiesh.ir@gmail.com

  پاسخ
 • m_sedigh90@yahoo.com
  10آبان 1391، 01:59

  سلام
  کارشناس ادبیات هستم و تمام دوره های ویرایش را گذرانده ام و هم اکنون در صدا و سیما به این کار مشغولم. به زبان انگلیسی و عربی آشنایی دارم. خوشحال میشوم که با شما همکاری کنم. لطفا راهنمایی کنید. ممنون

  پاسخ ویراستاران:
  اگر همین متن را نمونه‌ای کوچک از کار شما بگیریم، متأسفانه و بی‌اغراق پر از ایراد صوری و زبانی است.

  پاسخ
 • m_sedigh90@yahoo.com
  14آبان 1391، 00:22

  البته این درخواست را نباید به مثابه نمونه کار در نظر میگرفتید. فقط به سرعت کار نظر داشتم و نه چیز دیگر

  پاسخ
 • saharfayyazi@yahoo.com
  24آبان 1391، 18:07

  سلام؛
  بدون آشنایی قبلی وارد این سایت شدم.
  چون خودم نویسنده و فارغ التحصیل رشته ی زبان و ادبیات فارسی هستم(shift+space برای جداسازی ندارم)، ازطریق مطالعه ی کتب تخصصی، با ویرایش آشنا و در یکی از نشریات استان مازندران مشغول به کار شدم.
  چندین کتاب، مقاله و پایان نامه در زمینه ی ادبیات داستانی و همچنین عامه پسند نیز ویرایش کرده ام و به تازگی چند داستان و نمایشنامه را بازنوشته ام.
  دوست دارم با شما همکاری کنم؛اگر نمی پذیرید،حداقل یک نرم افزارshift+space به ایمیلم بفرستید.
  از امکانات سایت هم خیلی خوشم آمد…

  پاسخ
 • به حرفه ای بودن تظاهر نکنید؛ اسم سایت نیاز به ویرایش داره؛ از یک استاد زبان انگلیسی پرسیدم
  شما می ترسین کسی روی دست تون بلند شه

  پاسخ ویراستاران:
  ابتدا می‌خواستیم دامنۀ virayesh.ir را بگیریم؛ ولی کسی آن را پیش از ما گرفته بود و با آن، تارنمایی راه انداخته بود که در یاسوج، کارت اینترنت می‌فروخت! مجبور شدیم دامنۀ viraiesh.ir را بگیریم. البته اهل فن می‌دانند که بسیار مهم‌تر از دامنه این است که در نتایج موتورهای جست‌وجو یافته شوید. در این زمینه، باید به عرض مبارک برسانیم:
  تاکنون دو سال پیاپی است که با جست‌وجوی تمام واژه‌های مربوط به ویرایش، نخستین نتیجۀ گوگل هستیم. ارزش این را می‌توانید درک کنید؟
  درضمن، این‌قدر این عرصه بکر است و آن‌قدر جای کار وجود دارد و چنان وادی وسیعی است که اگر پنجاه مؤسسۀ رقیب ما نیز به‌وجود آیند و رشد کنند، ذره‌ای جا برای ما و دیگران تنگ نمی‌شود. البته این هم هست که این وادی بسیار بی‌رونق و غیرجذاب است و عاشقانی ازجان‌گذشته می‌طلبد.
  ممنون از نواختنِ بزرگوارانه (!) و سرشار از آگاهی‌ شما از این عرصه!

  پاسخ
 • به جای ترکیب نادرست در ضمن، از واژه ی ضمنا استفاده کنید…
  چرا این عاشقان از جان گذشته را با ایفای نقشc-classاز خودتان می رانید؟
  چرا بی رحمانه مقابله می کنید؟
  پاسخ شمابه یکی از مخاطبان: بهتر است با این کامنت پر از اشتباه، به فکر کار دیگری باشید.
  دیگ به دیگ، چه چیزها که نمی گوید…

  پاسخ
 • گراوندی
  7آذر 1391، 17:20

  با سلام و احترام
  اینجانب کارشناس ادبیات فارسی از دانشگاه شهیدبهشتی هستم و اولین گامهای ویرایش را در حضور استاد ارجمندم دکتر ابوالقاسم اسماعیل ÷ور برداشتم. به توصیه ی ایشان در کارگاه آموزشی انتشارات کاروان دوره ی ویرایش را گذراندمو حدود8-9 کتاب نیز ویرایش نموده ام. در حال حاضر نیز در حال گذراندن دوره ویرایش در مرکز فنی حرفه ای هستم. به علاوه در کلاس های فن ترجمه جهاد دانشگاهی که در آن ویرایش متون ترجمه را هم آموزش می دادند شرکت نموده ام.بسیار به کار ویرایش علاقه مندم و آمادگی خود را جهت همکاری با شما اعلام می دارم.
  با تشکر

  پاسخ
 • iryaneh23@gmail.com
  10بهمن 1391، 11:33

  با سلام
  بنده دارای مدرک کارشناسی ادبیات فارسی و ارشد ادبیات تطبیقی هستم؛ دورها ی
  ویراستاری را در دانشگاه تربیت مدرس و علامه گذرانده ام؛ تا کنون کار عملی در زمینه ی ویراستاری انجام نداده ام.
  به کار عملی و کسب نجربه در این مسیر تمایل زیادی دارم.
  با تشکر

  پاسخ
 • با سلام،
  فارغ التحصیل دوره کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. در حال حاضر هم در یکی از انتشارات معتبر فنی-مهندسی مشغول به فعالیت و انجام انواع خدمات ویرایشی می باشم. برای ارتقای سطح علمی ام، در زمینه ویرایش، مایل به گذراندن دوره های آموزشی (البته به صورت حرفه ای) هستم. خواهشمندم راهنمایی های لازم را به آدر ایمیل من : shahrzad2960@ yahoo.com ارسال بفرمایید.
  با سپاس فراوان از شما

  پاسخ
 • حمزه زاهدي
  3اسفند 1391، 22:45

  سلام
  نگاهي اجمالي به نوشته‌هاي تارنمايتان مرا به اين نتيجه رساند که شما نيز نيازمند آنيد که فنون ويرايش صوري و به‌ويژه نشانه‌گذاري را بياموزيد.
  براي نمونه، در جملة «یکی از ضعف‌های کسانی که در ایران به کار ویرایش مشغول هستند، این است که به‌صورت تخصصی ویرایش نمی‌کنند؛ مثلاً کسی که رشتة تخصصی وی ادبیات فارسی بوده است، خود را برای ویرایش هر متنی، در هر موضوعی، مناسب دانسته و ویرایش هر متنی را در حیطة تخصص خود می‌داند» دو ويرگول زايد به چشم مي‌خورد، يکي پس از «هستند» و يکي پس از «بوده‌است».
  براي آگاهي از شيوة درست نشانه‌گذاري مي‌توانيد کتاب‌هاي [i]آيين نگارش و ويرايش[/i] استاد احمد سميعي (گيلاني) و [i]نکته‌هاي ويرايش[/i] استاد علي صلح‌جو را ببينيد.
  البته، حقير به‌ کار بردن «و» را، به جاي استفاده از ويرگول، پس از فعل وصفي در فراز «… مناسب دانسته [u][i][b]و[/b][/i][/u] ویرایش هر متنی را در حیطة تخصص خود می‌داند» ناشي از بروز اشتباه در حروف‌چيني فرض مي‌کنم، نه ضعف در ويرايش زباني.

  جسارت بنده را ببخشاييد. در صورت تمايل به همکاري نيز مي‌توانيد از طريق اين نشاني با من تماس بگيريد:
  Hamzeh_zahedi@yahoo.com
  در ضمن، در وبلاگ خود مطلبي نوشته‌ام با عنوان «نمي‌خواستم آويزون باشم»، که موضوع آن اهميت شرکت علاقه‌مندان به ويرايش در دوره‌ها و کارگاه‌هايي است که براي آموزش اين فن برگزار مي‌شود. نظر عالمانة شما بنده را مسرور خواهد کرد. پاينده باشيد.
  آدرس وبلاگ: shabaviz58.blogfa.com

  پاسخ ویراستاران:
  سلام بر ویراستار نکته‌سنج و پرمایه، حمزه زاهدی
  ۱. نقد شما را در تارنمای خود منتشر کردیم. اعضای گروه، پاسخ به این‌گونه نوشته‌ها را برعهدۀ بنده می‌گذارند. تأخیر در پاسخ‌دهی به نقد دلسوزانۀ شما ازاین‌روی بود که در بهمن۱۳۹۱، یک ماهِ بسیار فشرده مشغول تدریس در اصفهان و نجف‌آباد بودم و انبوه کارهای ویرایشی و نگارشی نمی‌گذاشت تکان بخورم؛
  ۲. به‌نظر ما، پس از فعل بند موصولی باید کاما بیاید. این دو مثالی که شما یافتید، مصداق همین است. شما بنای دیگری دارید؟ همچنین، هیچ‌گاه پیش و پس از «و» و «که» نه کاما می‌گذاریم، نه نقطه‌کاما، نه نقطه. این یکی را شاید شما نپذیرید؛
  ۳. براي آگاهي از شيوۀ درست نشانه‌گذاري و نیز تمام سیزده مبحثِ دیگرِ ویرایش زبانی و صوری، نه فقط دو کتاب معرفی‌شدۀ شما را خوانده‌ایم، بلکه «تمام» آثار آموزش ویرایش را خوانده‌ایم و روزها و ماه‌ها به بحث و آزمون گذاشته‌ایم. همچنین، «سیر مطالعاتی» ویرایش را برای علاقه‌مندانِ ورود به این عرصۀ پردامنه نوشتیم و در تارنمای خود درج کردیم؛
  ۴. پوست انداختیم تا بتوانیم از میان تمام اختلاف‌نظرها و کم‌وزیادبینی‌های استادان، شیوه‌نامه‌ای معقول و کاربردی و جامع برای آیندۀ کاری خود تدوین کنیم. از چهار سال پیش تابه‌حال، ۱۲۶۵ اثر گوناگون را بدین شیوه ویراسته‌ایم و آن را در این آزمون بزرگ، موفق یافته‌ایم؛
  ۵. تدریس کارگاهی و مهارت‌آموز ویرایش و درست‌نویسی در پنج شهر ایران، برای حدود ۱۶۰۰ نفر از طیف‌های مختلف جامعه و در ۵۱ کارگاه تجربه‌ای گران‌سنگ و لبریز از ارزیابی‌های گوناگون در کف ما نهاده است تا با اصلاح دائم و تکمیل مدام این شیوه‌نامه، مطمئن‌تر گام برداریم. ارزیابی شرکت‌کنندگان دوره‌های پیشین را دربارۀ این کارگاه‌ها در تارنمای ما بخوانید؛
  ۶. افزون بر خواندن تمام کتاب‌های ویرایشی، «همۀ» دوره‌های ویرایشی تهران را گذراندیم تا هیچ آموزه‌ای را نشنیده نگذاشته باشیم: جهاد دانشگاهی، نشر دانشگاهی، شهر کتاب، پژوهشگاه مطالعات علوم انسانی و دانشگاه تربیت مدرس؛
  ۷. در کتاب غلط ننویسیم، در توضیح سرواژۀ عبارت وصفی و در صفحۀ ۲۶۵ آمده است که: «در دوره‌های بعد [از قرن هفتم به‌ بعد]… غالباً واو ربط نیز به‌دنبال آن آمده است.» برداشت ما این است که آمدن کاما پس از وجه وصفی از آنِ فارسی معیار قدیم است و در فارسی معیار امروز، واو می‌آورند؛
  ۸. حرف‌های گفتنی بسیار است. به‌جد دوستدار هم‌صحبتی و بحث با شمایم. شمارۀ بنده ۰۹۳۶۱۹۳۸۱۶۲ است و منتظر تماس شما می‌مانم؛
  ۹. «ی»های شما همه عربی است و اگر در Ctrl+F بیندازیدش، ماهیتش آشکار می‌شود: ي با دو نقطه زیرش. برنامۀ اصلاح صفحه‌کلید را نصب کنید و از مزیت‌هایش بهره‌مند شوید؛
  ۱۰. به‌جای درج ـۀ (ی‌کوچک)، شما ـة (ت‌گرد) می‌زنید. ماهیت این‌ها را در Ctrl+F ببینید. برای درج ی‌کوچک واقعی، فایلی گویا برایتان می‌فرستیم.
  با مِهر
  محمدمهدی باقری، مدرس گروه «ویراستاران»، ۱۳اسفند۱۳۹۱

  پاسخ
 • زهرا ملک زاده
  5اسفند 1391، 06:37

  سلام
  زهرا ملک زاده هستم و دانشجوی کارشناسی ارشد با معدل 18.34. تا کنون به ویرایش چندین متن در قالب کتاب های چاپ شده از طرف مرکز مشاور امین نهاد دانشگاه تهران پرداخته ام. که “آیینه پاک” و ” کژ راهه بی پایان” از آن جمله هستند.اما نام دفتر مشاور امین به عنوان ویراستار ذکر شده که البته در صورت لزوم می توان معرفی نامه ای مبنی بر این امراز مسوولین نهاد دریافت نمود.
  بدینوسیله تمایل خود را جهت همکاری با شما اعلام میدارم و منتظر پاسختان هستم. با سپاس
  091263….093591….
  z.malekz……@gmail.com

  با سلام
  من دانشجوی ارشد ادبیات فارسی هستم که دقایقی قبل نیز دیدگاه خود را به همراه شماره تماس و سابقه کار جهت همکاری با شما برایتان ارسال کردم.خواستم خواهش کنم اگر ممکن است متنی را جهت ارزیابی کارم به نشانی پست الکترونیک z.malekza….@gmail.com بفرستید تا در صورت تأیید با گروه همکاری نمایم.
  پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم

  پاسخ
 • دوستان عزیز، سلام
  بنده از سال 84 به ویراستاری مشغولم. خواهشمندم متن ارزیابی را به رایانامه بنده ارسال فرمایید تا در صورت امکان، همکاری داشته باشیم. با سپاس فراوان
  didar464@yahoo.com 09191515288 رمضانی

  پاسخ
 • بنده اطلاع ندارم که معیار شما در پذیرش شیوه نامة علائم نگارشی مثل ویرگول چیست. چرا شما بین نهاد و گزاره ویرگول می گذارید؟ مگر ما نقطه و ویرگول را از زبان انگلیسی نگرفتیم؟ بنابراین، به دلخواه خودمان که نمی توانیم هر جا خواستیم ویرگول بگذاریم. علائم نگارشی قالب استانداردی دارد که باید از آن پیروی کرد و این قالب در زبان انگلیسی تعرف شده است.
  درست است که ویرایش در ایران سلیقه ای است و هیچ کس دیگری را قبول ندارد و همه با هم سر بعضی موارد می جنگند، لااقل در موارد روشنی چون علائم نگارشی قالب های استانداردی چون شیوه نامة شیکاگو یا شیوه نامة دایرة المعارف بریتانیکا را پذیرفت.

  پاسخ
 • علی سلیمانی
  24فروردین 1392، 08:09

  سلام تمایل دارم با شما همکاری کنم. تقاضا دارم متن ارزیابی تان را ارسال فرمایید؛ ممنون. soleimani8912@gmail.com

  پاسخ
 • با سلام من در یک سال گذشته مشغول به ویرایش متنهای زیادی بوده ام حال از شما میخواهم که در این مورد همکاری لازم را با من داشته باشید تا من آموزش لازم را ببینم و با شما همکاری کنم. مرسی majid.jafari24@yahoo.com

  پاسخ
 • با سلام

  من از دانشگاه ازاد ارشد ادبیات گرفتم، مثل اکثر دانش اموختگان این رشته به کار ویرایش علاقه مند هستم. بجز تجربیاتی که از تحصیل در رشته ادبیات در این زمینه کسب کردم تا به حال کاری در این رابطه انجام ندادم میخواستم در مورد شروع کار از شما کمک و راهنمایی بگیرم. اگر ممکنه منابعی رو در این زمینه معرفی کنید و اینکه ایا شما به صورت انلاین هم کلاس برگزار می کنید؟
  cyrus_rp@yahoo.com

  پاسخ
 • با سلام
  سارا وطن دوست هستم. لیسانس ادبیات و ارشد ایرانشناسی.
  دوره ی ویراستاری کتاب و مطبوعات رو هم گذروندم و خوب کارهایی هم برای دوستان انجام داده ام.
  جویای کار هستم. اگر تمایل داشتید لطفاً متن ارزیابی را برایم ارسال کنید تاببینیم می تونیم باهم همکاری کنیم یا نه!
  srh.vatandoust@yahoo.com

  پاسخ
 • سلام
  به ویراستاری علاقه زیادی دارم
  تا به حال هم با چند ناشر همکاری هایی داشته ام
  اگر نیاز داشتید با من تماس بگیرید
  09356015558

  پاسخ
 • شما در نشانه گذاری کاملاً سلیقه ای عمل می کنید (فعلاً کاری به «ی» عربی و فاصله گذاری من نداشته باشید). ویرگول تعریف و کارکرد خاصی دارد. نمی فهمم چرا بین دو فعل پی در پی و بین نهاد و گزاره ویرگول می گذارید. هرچند می دانم ویرایش در ایران سلیقه ای است و هر کسی ساز خودش را می زند. این اختلاف نظر هم هرگز به اتفاق نظر تبدیل نخواهد شد، چون ما ایرانی هستیم.
  بگذریم. هر چه هست کارکرد ویرگول نشان دادن وقفه در جمله نیست، بلکه به کمک علائمی چون سکون و فتحه و کسره و ذمه می توان وقفه را نشان داد. کتاب [i]نگارش و ویرایش[/i] سمیعی از معدود کتبی است که ویرگول را درست و بجا اعمال کرده و، در حقیقت، سبک ویرگول گذاری در انگلیسی را درست وارد زبان فارسی کرده است (هرچند شما ــ نمی دانم به چه علت ــ ویرگول بعد از «و» و «که» را غلط می دانید! در انگلیسی هم همین است. شما ندیدید؟ ندیدید بعد از and ویرگول بیاید؟ جالبت تر اینکه از نظر شما «از آنجا که» باید بشود «ازآنجاکه». این از آن شیوه هایی است که اعصاب خواننده را خرد می کند. از کل 75 میلیون جمعیت ایران یک نفر هست که وقتی بین این سه کلمه فاصله هست دچار اشتباه خوانشی شود؟!).
  نکتة دیگری که باید به شما گوشزد کنم دستمزد ناچیز شما برای ویرایش است. ما ویراستاران اگر از حقوق مادی و معنوی خود دفاع نکنیم، چه کسی دلش به حال ما می سوزد؟ خود من در مؤسسه ای قطع جیبی صفحه ای 2800 (زبانی + استنادی) می گیرم و همیشه صدای اعتراضم بلند است که کم است! قیمت ویرایش باید خیلی بیش از اینها باشد.

  پاسخ ویراستاران:
  بهتر است تلفنی یا حضوری صحبت کنیم. در اینجا، نمی‌توان خوب گفت و خوب شنید. ۰۹۳۶۱۹۳۸۱۶۲، باقری.

  پاسخ
 • فرج الله نعمتی
  1تیر 1392، 17:53

  سلام . بنده 10 سال سابقه ویرایش دارم ( در رادیو). و چند کتاب و چندین مقاله نیز ویرایش کرده ام. مجموعه شعری هم از اشعار خودم بانام
  از گلوی ذهن در اسفند 91 چاپ کرده ام. اگر کاری باشه در خدمتیم. دو مرتبه نیز در چشنواره بین المللی رادیو ویراستار منتخب و برتر شده ام.

  پاسخ
 • محمد رسایی
  18تیر 1392، 20:44

  سلام من دانشجوی رشته حسابداری هستم و متاسفانه از فن ویرایش هیچ گونه علم و تجربه ای ندارم و علاقه مند هستم که پا به این عرصه بزرام لطفا دست مرا بگیرید

  پاسخ
 • زهرا ترابی زاده
  20تیر 1392، 06:34

  سلام عرض می‌کنم خدمت اساتید لایق و برجستهٔ ویراستاران حرفه ای پارس.
  من دانشجوی ترم دوم ارشد ادبیات پارسی هستم.ضمنا حدود هشت ماه پیش، دورهٔ ویراستاری را در مؤسسهٔ کتاب پردازان زیرنظر استاد حیدری گذرانده‌ام. پس از این دوره، به مدت سه ماه با روزنامه شهرآرا همکاری داشتم.
  اکنون نیز بسیار علاقه‌مند به فعالیت در جمع ویراستاران حرفه‌ای پارس هستم.
  رایانامه:z.torabi@ymail.com
  با تشکر فراوان از تمامی کسانی که در پیشرفت حرفهٔ ویراستاری فعالیت می‌کنند.
  خدا قوت

  پاسخ
 • محمدباقر انصاری
  30تیر 1392، 11:09

  باسلام و احترام
  اینجانب فارغ التحصیل فلسفه غرب از دانشگاه تهران و ساکن قم هستم.مدت 15 ساله که با این حرفه زندگی ام را می گذرانم. عاشق این کار هستم و بر خود می بالم چراکه حرفه ای دارم که با اندیشه انسان ها در ارتباط است.
  بسیار مفتخر خواهم بود که با شما همکاری نمایم.
  به امید دیدار
  محمدباقر انصاری 09197466191

  پاسخ
 • عباس حق خواه
  2مرداد 1392، 14:07

  سلام دانشجوی سال آخر کارشناسی ادبیات فارسی شهید بهشتی هستم اولین کار ویراستاری بنده در خبرگزاری فارس تحت عنوان تکنیک ها و روند های عملیان روانی به چاپ رسید از طریق گروه پژوهشی حنیف با این مجموعه آشنا شدم
  09127257461
  abbashaghkhah@gmail.com

  پاسخ
 • e_persephone@yahoo.com
  6مرداد 1392، 04:44

  سلام
  حدود یک سال است که در این حرفه قعالیت مقطعی دارم و دوست دارم فعالیت و همچنین سطح توانایی خود را گسترش دهم.
  اگر امکان دارد متنی به بنده بدهید و سطح کارم را بسنجید تا چنانچه مورد تأیید قرار گرفت بتوانم با شما همکاری کنم.

  پاسخ
 • سلام.
  خیلی خوشحال شدم که شما تصمیم گرفته اید به ویرایش، به صورت تخصصی نگاه کنید و به علاقه مندان این هنر را آموزش دهید.
  من یک دوره ی آموزشی ویرایش را در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران گذرانده ام، ولی دوست دارم که اطلاعاتم به روز شوند. لطفاً مرا راهنمایی کنید و برایم بنویسید که درمتن کوتاهی که برایتان فرستاده ام، چند غلط وجود دارد؟

  پاسخ
 • فرشته جندقیان
  22مرداد 1392، 01:20

  با سلام و عرض ادب!!
  مشتاق همکاری با شما هستم!! ممنون می شم بنده را راهنمایی کنید.
  سپاس بی کران

  پاسخ
 • ر.باقرپور
  2شهریور 1392، 08:46

  با سلام.
  بنده دوره کارآموزی ویراستاری در کانون نویسندگان قم، زیر نظر استاد موگهی گذرانده ام. جدیدا هم یک مجموعه شش جلدی نوجوان را ویراستاری کرده ام. در صورت تمایل به همکاری، این آدرس پست الکترونیک بنده است:
  reyb50@gmail.com

  پاسخ
 • roghaieh asghari
  3شهریور 1392، 07:49

  سلام
  من کارشناس ادبیات فارسی ازدانشگاه علامه طبایی هستم ودوره آموزش ویراستاری رو دردانشگاه تربیت مدرس گذزوندم.
  سابقه کاری ندارم البته شرایط به دست آوردن سابقه دراین زمینه برایم پیش نیومد.برای همین تمایل زیادی دارم که باشما همکاری کنم.

  پاسخ
 • با سلام خدمت شما.من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم چن مورد نشریه در دانشگاه ویراستاری کردم.اگه امکانش بود حتما میتونید رو کمک من حساب کنیدaz.panahi@chmail.irمنتظر خبرتون هستم

  پاسخ
 • mohsenqaeminick@gmail.com
  4شهریور 1392، 14:01

  سلام. برای ویرایش متون مذهبی عربی و فارسی؛ قرآنی، حدیثی، تاریخی، فلسفی، ادبیات عرب، در خدمت هستم؛ در حوزه مشغولم و سابقه ی ویراستاری دارم.

  پاسخ
 • با سلام عرض ادب جوادی کارشناس ارشد زبان وادبیات فارسی هستم تمایل همکاری به صورت یک شعبه از شما در کاشان هستم در صورت صلاحدید با بنده تماس بگیرید javadi90096@yahoo.com

  پاسخ
 • n.houshyar0@yahoo.com
  7شهریور 1392، 06:40

  سلام من دانشجوي ترم اخر كارشناسي ارشد ادبيات فارسي هستم.تمايل دارم در كار ويراستاري با شما همكاري كنم اما من دوره اموزشي ويراستاري را نديده ام و سابقه كاري هم ندارم ايا امكان دارد مكاني را در مشهد براي كار ويراستاري معرفي بفرماييد.باتشكر از شما.

  پاسخ
 • سلام
  من دانشجوي ترم آخر كارشناسي ارشد ادبيات فارسي هستم، تا حدودي كار ويراستاري در حد كار آشنايان را انجام داده ام. هم اكنون درخواست همكاري با شما را دارم. با تشكر
  sima23@rocketmail.com

  پاسخ
 • با سلام

  کارشناسی ارشد ادبیات فارسی هستم علاقه فراوانی به کار ویراستاری دارم از شما تقاضای همکاری دارم. باتشکر
  maryammohammadi648@yahoo.com
  9139723776

  پاسخ
 • با سلام
  کارشناسی ارشد ادبیات فارسی از دانشگاه آزاد هستم علاقه فراوانی به ویراستاری دارم.ممنون میشم اگر بتونم با شما همکاری داشته باشم

  پاسخ
 • باسلام و درود. کارشناس ارشد ادبیات هستم و تمایل دارم با شما همکاری نمایم. اگر امکان دارد برای من متنی بفرستید و اگر قابل قبول بود با شما همکاری نمایم. باسپاس. masomeh.ramezani14@yahoo.com

  پاسخ
 • درود. من کارشناس ارشد ادبیات و جویای کار هستم. پایان نامه موفقی داشتم و با همکاری استاد راهنمایم در نوشتن به ویرایش متن اهمیت دادم.تمایل دارم با شما همکاری کنم.آیا امکان برگزاری کارگاه آموزشی شما در دزفول هست؟ لطفا من را راهنمایی بفرمایید.باتشکر

  پاسخ
 • الهام عزیزی
  23شهریور 1392، 13:26

  اینجانب دارای مدرک لیسانس ادبیات می باشم وبه صورت خودخوان به مطالعه ویرایش پرداخته ام ولی تا کنون هیچ گونه سابقه همکاری با موسسات را نداشته ام هم اکنون تمایل به همکاری با شما را دارم.خواهشمندم اینجانب. را راهنمایی نمایید

  پاسخ
 • با سلام ببخشید آدرس میل من اگر خواستید جواب دهید این است و قبلی دیگه نیستjavadi1441@yahoo.com

  پاسخ
 • همکاری درمشهداستخدام نیازبه رشته ادبیات حاضربه همکاری09158908112

  پاسخ
 • [quote]09158908112 انتشارات ثناگستر مشهدنیازبه کارجوی ادبیات فارسی تقاضامندان درمشهد

  پاسخ
 • vagvori@yahoo.com
  28شهریور 1392، 16:04

  با عرض سلام ادب و احترام .
  بنده فوق لیسانس زبان و ادبیات فارسی هستم . اما تنها کمی با مقوله ی ویراستاری آشنا هستم . از طرفی درخواست همکاری با شما را دارم . لطفا مرا راهنمایی کنید.

  پاسخ
 • کارفرمامشهدنیازرشته ادبیات

  پاسخ
 • با سلام مینا دانش آموخته ی کارشناسی ارشد در رشته ی زبان و ادبیات فارسی هستم. در یک سال اخیر، چندین ویرایش مقاله و کتاب را انجام داده ام. خوشحال می شوم بنده را نیز به عنوان همکار خود بپذیرید.
  با سپاس فراوان

  پاسخ
 • zahra torabi zade
  1مهر 1392، 18:44

  سلام.
  لطفا اطلاع بدین که دوره ورد کی شروع میشه پس؟؟؟

  پاسخ
 • مهسا دهمندی
  11مهر 1392، 12:36

  سلام و عرض ادب و احترام.بنده کارشناس زبان و ادبیات فارسی هستم و دوره ویراستاری را در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران نزد استاد فرهاد طاهری گذرانده ام.خیلی خوشحال میشوم بتوانم با شما همکاری کنم. سپاسگزارم.
  mahsa.dehmandi@yahoo.com

  پاسخ
 • فرزانه
  18مهر 1392، 12:30

  سلام سالارپور هستم کارشناس ارشد ادبیات و مایل به همکاری با شما

  پاسخ
 • نسرین فرقانی
  29مهر 1392، 04:56

  من هم دوست دارم در دوره های شما شرکت کنم تا حدی کار ویرایش انجام داده ام البته من کارشناسی ترشد ادبیات فارسی هستم اما میدانم کافی نیست وباید به صورت تخصیصی بیاموزم .خودم به کار ویرایش علاقه مندم.لطفا آدرس مراجعه ی حضوری به من بدهید.متشکرم

  پاسخ
 • سلام بنده ویراستار هستم .. چگونه می توانم با شما همکاری داشته باشم؟

  پاسخ
 • SHIRIN NASIRIAN
  6آبان 1392، 18:11

  درود بر شما
  من سالهاست کار ویرایش می کنم خوشحال می شوم در این گروه همکاری کنم دیدگاه من درباره این برگه این که بهتر بود همانند یک فرم یا دریافت نمونه کار بود به هر حال خوشحالم از آشنایی با این تارنما
  nasirianac@yahpp.com
  shirinna@mailfa.com

  پاسخ
 • shirin nasirian
  7آبان 1392، 20:23

  درود نمی‌دانم چرا دیدگاه من چاپ نشده امیدوارم پاسخی از شما بگیرم. همچنین درخواست داشتم پس از پایان «دیدگاه» بجای متشکرم بنویسید سپاسگزاریم، بجای لازم «نیاز است»، بجای ارسال «بفرست»- سپاس

  پاسخ
 • به نام خدا
  سلام وخسته نباشید! من رزومه ام را در تاریخ 92/08/21برای شماایمیل کردم ، ولی پیغام دریافت از طرف شما را دریافت نکردم، می خواستم ببینم آیا ایمیل ام به شما رسیده است یا نه؟!!
  و اگر احیاناً نرسیده، دوباره برای شما ارسال کنم. موفق باشید.
  mahb???@yahoo.com

  پاسخ ویراستاران:
  سلام و سپاس
  کارنامه شما پربار است و درخشان.
  تیم کاریِ ما کامل است و به‌تناسب سفارش‌هایی که می‌گیریم، همین چهارده نفر پاسخ‌گوی نیازِ مجموعه‌اند.
  اگر سفارش انبوه یا خاصی از جایی برسد که از توان مجموعه خارج باشد، از توانمندی‌های بزرگوارانی چون شما بهره خواهیم گرفت.

  پاسخ
 • لطفا ایمیل آدرسم خدمت شما محفوظ بماند و
  نمایش داده نشود.مرسی

  پاسخ
 • با سلام و احترام
  در چند سال اخیر، مقالات و اندک کتبی را با توجه به رزومه ام، برای سازمان های معتبر علمی- دانشگاهی ویراستاری کرده ام. چکونه می توانم با شما بویژه با آستان قدس رضوی در خصوص ویراستاری همکاری کنم.

  پاسخ
 • احمد پاشایی
  4دی 1392، 13:03

  سلام و احترام
  بنده در چندین دوره‏ی روزنامه‏نگاری و درست‏نویسی شرکت داشته‏ام؛‏ خواهش‏مندم فایل ارزیابی را برای بنده نیز ارسال فرمایید تا هم مرا آزموده باشید و هم بنده خودم را بیشتر شناخته باشم!
  pr.pashaei@gmail.com

  پاسخ
 • ناهید
  6دی 1392، 19:33

  باسلام
  من کارشناسی زبان وادبیات فرانسه از دانشگاه اصفهان رو دارم.خوشحال میشم اگربتونم باهاتون همکاری کنم
  salti…
  خواهش میکنم ایمیلم رونمایش ندید
  ممنونم

  پاسخ
 • دانشجو
  29دی 1392، 08:40

  سلام من دانشجوی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سمنان هستم گامهای نخست ویراستاری را با کمک استاد عزیزم دکتر یدا..شکری بر داشته ام و از کلاسهای ایشان بهره گرفته ام نمیدانم میتوانم با ما همکاری کنم یا خیر؟

  پاسخ
 • درود بر شما.من اندکی از رزومه کاری خود را حدود یک ماه پیش به ایمیلتان فرستادم اما هنوز پیغام دریافت از جانب شما دریافت نکرده ام. آیا باید دوباره بفرستم؟

  پاسخ
 • درود بر شما. من اندکی از رزومه کاری خود را حدود یک ماه پیش به ایمیلتان فرستادم ،اما هنوز پیغام دریافت از جانب شما دریافت نکرده ام.آیا باید دوباره بفرستم؟

  پاسخ
 • سلام
  دقت کردین تو سایتتون هیچ تاریخ و زمانی دیده نمیشه؟ شایدم سیستم من ایراد داره که نشون نمیده. به‌هرحال زمان درج هیچ‌کدوم از مطالب رو پیدا نکردم.
  موفق و سربلند باشین.

  پاسخ
 • حسین احدی
  12بهمن 1392، 17:09

  با سلام. بنده حسین احدی، کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه سراسری هستم. حدود ده مورد پایان نامه در سال 92 نوشته و ویرایش کرده ام و با نمره ی عالی دفاع شده اند. ویراستاری را دوست دارم و با این که دوره ی خاصی نگذرانده ام، در این زمینه تخصص دارم.سرعت تایپم عالی است و آنقدر به کار تایپ پرداخته ام که چشمانم بعنوان غلط یاب عمل می کنند. اگر افتخار بدهید مشتاقانه خواهان همکاری با شما هستم.
  hoseinahadi11@yahoo.com

  پاسخ
 • حسین احدی
  12بهمن 1392، 17:12

  در ضمن می توانم نماینده ی ویراستاران شما در استان اردبیل باشم. موفق باشید و پایدار…

  پاسخ
 • [quote name=”نیکان مقدم”]با سلام ، اگر ممکن است دربارۀ علت درستی یا نادرستی این کلمات(با ذکر ماخذ) راهنمائیم کنید: مسائل یا مسایل،علائم یا علایم و … . با تشکر.

  پاسخ ویراستاران:
  درست: مسائل، مسئله، هیئت، علائم، جزئی، راهنمایی و… .
  برای دیدن املا و شیوه فاصله‌گذاریِ تقریباً تمامی واژه‌های فارسی، بنابر شیوه فرهنگستان زبان و ادب فارسی، نگاه کنید به: علی‌اشرف صادقی و زهرا زندی‌مقدم، فرهنگ املایی خطّ فارسی، تهران: آثار (فرهنگستان).[/quote]
  دوست عزیز شما هم اشتباه گفتید! مسئله غلط هست و درستش مسأله هست. چون بعد از س فتحه داریم “أ” باید آورده بشه، اگه ضمه داشتیم “و” آورده میشه و اگه کسره داشته باشیم “ئ” آورده میشه. این لغات از دستور زبان عربی گرفته میشه. مثال:
  مسأله نه مسئله
  مسوول نه مسئول
  علائم نه علایم

  پاسخ ویراستاران:
  حرف شما قبول؛ اما بنای ما دستورخط فرهنگستان است و آنجا، این‌ها را این‌گونه آورده است: مسئله، مسئول، جرئت و… .

  پاسخ
 • درود بر شما
  انچه گفته شد دستور زبان عربی بود و هیچ پیوندی با فارسی ندارد. در شگفتم بسیاری می خواهند آن دستور را به کار ببرند! هر زبانی نیاز مند داد و ستد یا وام گیری و وام دهی واژگانی است و آن را در قالب زبان مادری خود می ریزد تا با پایه های زبانشناسی زبان مادری خویش سازگار گردد. برای نمونه ترکی خ ندارد و واژه خبر را حبر می سازد یا نشانه تشدید چون محمد که مِحمِت می شود. ما باید تا آنجا که شدنی هست از واژگان مادری کاربردی بهره گیریم و به هنگام نیاز قالب ریزی کنیم.بسیار شگفت انگیز است که کسی بگوید ص صابون و نداند که این واژه از سابیدن است و سابان پز خانه در گذشته خود گواه است.

  پاسخ
 • محبوبه سلیمانی
  22فروردین 1393، 09:32

  با سلام، روز پنج شنبه 93/1/22 یکی از همکاران ویراستار شما را به طور اتفاقی دیدم، خلاصه حرف از حرفه ی ویراستاری شد، چون قبلاً تایپیست بودم فکر می کردم خیلی حرفه ای هستم ولی وقتی با ایشان صحبت کردم متوجه شدم خیلی از نکات اصلی را بلد نیستم، دانشجوی مهندسی نرم افزار کامپیوتر هستم و به تایپ و ویراستاری علاقه مندم و مایل به همکاری با شما هستم، فقط محل زندگی ام اصفهان هست و برای کلاس ها نمی تونم خارج از اصفهان بیام، اگر کلاس هایتان در اصفهان برگزار می شود لطفاً خبرم کنید.

  لطفاً ایمیل و شماره تماس مرا نشان ندهید، با تشکر.

  پاسخ
 • تمنا گل بابایی
  23فروردین 1393، 12:51

  با سلام بنده دانش آموخته رشته ی زبان و ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی ارشد هستم اما سابقه کاری ندارم و 1 دوره ی 9 ساعته را در ایران داک گذرانده ام و علاقه به همکاری دارم .

  با تشکر

  پاسخ
 • سلام
  ببخشید می خواستم بدونم آیا کسانی که در دوره های آموزشی ویراستاران شرکت کردند ولی به دلیل بی تجربگی هنوز در این زمینه فعالیت جدی نکردند هم می تونند به منظور کارورزی با شما همکاری کنند؟

  پاسخ
 • بر شما باد سلام و درود
  منم علاقه مند به ویراستاری، ولی ندارم به سوی کلاس های آموزشی شما راهی. چرا؟ چون مقصد دور است و من ندارم درآنجا جایگاهی.
  برای همین بفرمایید چگونه می توانم دریابم آموزش ها را بدون جابجایی.

  به امید دریافت راهنمایی، بدرود

  پاسخ
 • مجید رضایی
  4تیر 1393، 15:43

  با عرض سلام
  من خیلی به کار ویراستاری علاقه مندم و تجربه کار در یک نشریه دانشجویی رو هم دارم. البته دوست دارم به عنوان مبتدی کار رو با راهنمایی شما حرفه ای شروع کنم. ایا امکان دورکاری وجود دارد؟ من ساکن شیراز هستم

  پاسخ
 • سلام
  آیا امکان آموزش دیدن و همکاری کردن با شما برای من که اهواز هستم وجود دارد؟ یک تجربه ی کوچولو هم دارم چند سال پیش برای نشر رسش اهواز یک کتاب کودکان ویرایش کردم
  ممنون میشم پاسخ بدید .

  پاسخ
 • باسلام
  من به ویراستاری خیلی علاقه دارم و چند سال پیش در یک روزنامه قسمت ویراستاری کارآموزی و کار کرده ام خوشحال می شم بتونم با شما همکاری داشته باشم.

  پاسخ
 • با سلام
  من هم فارغ التحصیل کارشناسی زبان و ادبیات فارسی هستم و خیلی علاقه مند به همکاری با شما می باشم .
  با تشکر

  پاسخ
 • به نام خدا
  سلام علیکم
  ضمن مطالعه قسمت‌هایی ازکتاب« درست نویسی و ویراستاری، آقای ذوالفقاری» و حظ وافر از آن، به نکاتی قابل تأمل برخوردم؛ ازاین‌رو با گروه ادبیات فرهنگستان صحبت کرده و بعضی اشکال‌های کتاب را با ایشان در جریان گذاشتم. ایشان تشکر کرده و اظهار کردند که در چاپ بعدی مدنظر قرار خواهند داد. اگر لیاقت و سعادت داشته باشم ، خواستار همکاری ( حتی کوچک ) با گروه ویراستاران هستم. موید باشید.

  پاسخ
 • با سلام
  خوشحالم که با گروه شما آشنا شدم
  مایل به همکاری و شرکت در جلسات آموزشی شما هستم

  پاسخ
 • سلام من به کار صفحه آرایی واردم
  آیا امکان همکاری هست؟

  پاسخ
 • محمدرمضانی
  17آبان 1393، 08:13

  سلام-خسته نباشید-علاقمندم درکارگاه آموزشی شما شرکت کنم. از جناب آقای صالحی در دوره مهارت رسانه موسسه طلوع آموزش هایی را فرا گرفتم و قبلایک دوره مقدماتی ویراستاری هم گذارنده ام. اگر کاری باشدانجام می دهم. تشکر

  پاسخ
 • سلام و خسته نباشيد
  من تو دوره آموزشي شركت كردم و بعدش هم كلي مطالعه كردم اما كاري رو شروع نكردم. خيلي عالي ميشه اگه بتونم با شما همكاري كنم

  پاسخ
 • مهساسپیانی
  25آبان 1393، 23:02

  سلام من دانشجوی رشته ی ادبیات هستم به ویستاری بسیارعلاقه مندم.میشه باکارکردن واستفاده ازتجربیات شما.این کارراشروع کنم.?

  پاسخ
 • حسین خانی
  17آذر 1393، 10:56

  با سلام
  من علاقه مند به همکاری با شما هستم . لطفا منو راهنمایی کنید که چطور میتوانم در کارگاههای اموزشی شرکت کنم.

  پاسخ
 • فریدنی
  17آذر 1393، 18:09

  با سلام
  من ساکن قزوین و علاقه مند به همکاری با شما هستم . لطفا من را راهنمایی کنید که چگونه میتوانم در کارگاه های اموزشی شرکت کنم.

  پاسخ ویراستاران:
  دوست عزیز دراین‌باره در صفحه کارگاه‌های آموزشی توضیح داده‌ایم:
  http://www.viraiesh.ir/new/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C#chapter3

  پاسخ
 • سلام
  خسته نباشید
  برای آغار همکاری با شما نمونه ای از متن ویرایش شده با همین آدرس فرستادم.
  لطف می کنید اگر پاسخ دهید.
  با سپاس

  پاسخ
 • سلام
  خسته نباشید
  برای آغاز همکاری نمونه‌ای از متن ویرایش‌شده را به آدرس شما فرستادم.
  لطف می‌کنید اگر پاسخ دهید.

  با سپاس فراوان

  پاسخ
 • سلام.من دانشجوی رشته مهندسی شیمی دانشگاه شریف هستم و علاقمند به ویراستاری در زمینه کتاب های تخصصی.

  پاسخ
 • شهرزاد موسوی
  1اردیبهشت 1394، 12:04

  سلام
  کارشناس ارشد زبان و ادبیات پارسی هستم
  مایل به همکاری با شما در زمینه ویرایش متون به ویژه متون تخصصی هستم.

  پاسخ
 • فریده مصطفایی
  7اردیبهشت 1394، 14:30

  با سلام وخسته نباشید دانشجوی ارشد زبان وادبیات فارسی هستم وتمایل ب یادگیری و همکاری ب ویراستاری دارم لطفا مرا از شرایط کارگاهها مطلع بفرمایید

  پاسخ ویراستاران:
  دوست گرامی برای آگاهی از دوره‌های ویرایش و درست‌نویسی به خبرنامه ویراستاران بپیوندید:
  http://www.viraiesh.ir/new/services/item/129-khabarname

  پاسخ
 • سهیلا قدیری
  24اردیبهشت 1394، 06:38

  علاقمند به همکاری با گروه شما هستم و در زمینه ویراستاری چندین سال سابقه دارم

  پاسخ
 • سلام من ارشد زبان وادبیات فارسی از دانشگاه تربیت مدرس هستم. در زمینه ویراستاری اطلاعاتی دارم و در این زمینه کاری هم انجام دادم که نمونه کار ندارم. ساکن اراک هستم و علاقمند به این حرفه و خواهان همکاری با شما. لطفا در زمینه شرکت در دوره ها و موارد دیگر اطلاعاتی به من بدهید. با تشکر

  پاسخ
 • 😐

  پاسخ
 • با سلام و عرض ادب
  بنده قادر به تبدیل پی دی اف و فارسی چاپی هستم که به مراتب برای شما سرعت خیلی مهم خواهد بود و این که پروژه چند تکه نخواهد شد که یکی از تایپیست ها حال به هر دلیلی قادر به تحویل نباشه ولی شما می توانید پروژه چاپی خود و یا پی دی اف خود را به بنده تحویل بدید
  من اکثر اوقات ایمیل آنلاین هستم در خدمت شما هستم
  بسیار سریع تر از نرم افزار نویسا…..
  پیامک بدهید 09384389648

  پاسخ
 • سلام من کارشناسی ارشدمدیریت دولتی دانشگاه تهران 26ساله اماده همکاری باشماهستم.ممنون

  پاسخ
 • طلیعه شوقی
  9تیر 1394، 12:23

  با عرض سلام خدمت استاد باقری و سایر همکاران
  اینجانب فارغ التحصیل رشته ادبیات فارسی در مقطع ارشد از دانشگاه فردوسی مشهد هستم. در دوره های آموزشی ای که از طرف موسسه شما در مشهد سال 1391 در مجموعه کتاپ پردازان برگزار شد شرکت کردم و دارای گواهینامه از شما می باشم. علاقه مند به کار ویراستاری و همکاری با شما می باشم. لطفا مرا راهنمایی بفرمایید. البته در سال 1390 ویراستار ویژه نامه نقش مشهد در انقلاب اسلامی نیز بوده ام. لطفا مرا راهنمایی بفرماییید. متشکرم

  پاسخ
 • سلام و روزتان بخیر.
  من کارشناس رشته ی حقوق هستم و در حدود 2 سال است که به صورت نیمه وقت ویراستاری چند سایت و نشریه را انجام می دهم. مایل هستم تا در زمینه ی ویراستاری با این مجموعه همکاری کنم.
  با سپاس و احترام فراوان
  یوسفی

  پاسخ
 • سارا سخائی
  5مهر 1394، 08:48

  سلام
  وقت بخیر
  لیسانس تاریخ هستم،دوره ی دانشجویی طراحی و صفحه آرایی دوفصلنامه گروه تاریخ و ویراستاری مجله کانون ایران شناسی رو برعهده داشتم.علاقه ی شدید به کار در زمینه ویراستاری و شرکت در دوره های آمورشی برای کار حرفه ای دارم.

  پاسخ
 • سیده صبا عربزاده
  8مهر 1394، 08:24

  سلام
  من لیسانس روزنامه نگاری دارم .و الان هم دانشجوی ارشد انسان شناسی هستم .در دوره ی لیسانس کلاسهای ویراسنداری رو گذروندم و همین طور صفحه آرایی به شدت علاقه دارم تا در زمینه ویراستداری فعالیت کنم و در کلاسهای آموزشی شما شرکت کنم . اگر راهنماییم کنید ممنون میشم .

  پاسخ
 • یاسمن خمسه پور
  11مهر 1394، 16:42

  سلام
  کارشناس ارشد زبان و ادبیّات پارسی از شهید بهشتی هستم و علاقه مند به همکاری.

  پاسخ
 • یاسمن خمسه پور
  11مهر 1394، 16:46

  سلام. ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم و علاقه مند به همکاری در متون علوم انسانی

  پاسخ
 • سلام لیسانس حوزه دارم و خواستار کار با گروه ویراستاران هستم.لطفا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 • دارابی
  28مهر 1394، 13:13

  سلام.
  من از رشته ادبیات محض به گرایش ویراستاری که جدیدآ جزء گرایش های زبان و ادبیات فارسی شده وارد شدم ولی هنوز نمیدونم واقعآ توی این گرایش میتونم کارایی و موقعییت مناسب رو داشته باشم یانه؟

  پاسخ
 • هاجر پولادچنگ
  25آبان 1394، 09:13

  با سلام و عرض ادب
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه فردوسی مشهد قطب زبان و ادبیات فارسی هستم. مدرک ویراستاری دارم و خواهان همکاری با این گروه را دارم.ضمنا ساکن اصفهان می باشم.

  پاسخ
 • سلام من فارغ التحصیل رشته ادبیات فارسی دانشگاه دولتی زنجان هستم و دوره ویراستاری رو در دانشگاه تربیت مدرس تهران گذراندم و بسیار مشتقاق به فعالیت در این زمنیه هستم ولی تاکنون موفق به انجام این کار نشدم لذا از شما خواهشمندم کمکم کنید تابتوانم به کار ویراستاری وارد شوم ممنون.

  پاسخ:
  راه همکاری با «ویراستاران» از این قرار است:
  ۱. گذراندن کارگاه ویرایش «ویراسـتاران» نه برای یادگیری، بلکه برای یکدستی در نگرش‌ها و شیوه‌ها؛
  ۲. گذراندن دوره کارآموزی؛
  ۳. خواندن سیر مطالعاتی.

  پاسخ
 • سلام من اماده همکاری با شما را دارم

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر من مرضیه راهی کارشناس ادبیات فارسی و مایل هستم با شما همکاری کنم

  پاسخ
 • مرضیه راهی
  26آبان 1394، 07:16

  سلام راهی هستم و مایل به همکاری با شما ممنون

  پاسخ
 • سروش ملت برست
  5آذر 1394، 09:46

  درود.اماده همکاری به عنوان ویراستار ادبی.تاکنون 47 کتاب که ویراستار ادبی شان بوده ام منتشر شده ار جمله:شناخت صنعت کردشکری////جانات مرغ دریایی///شیر علم //روات موفق .

  پاسخ
 • آ. میلانی
  7آذر 1394، 07:00

  با سلام و احترام
  علاقمند به همکاری با ویراستاران هستم و در ضمن تمایل دارم از دوره های ویراستاری حرفه ای شما نیز بهره مند شوم. لطفا راهنمایی فرمایید.

  پاسخ
 • سیمین سیری
  12آذر 1394، 22:33

  سلام .دبیر علوم تجربی هستم کارشناسی پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی ایران و کارشناسی ارشد آموزش بهداشت.دوست دارم ویراستاری راهم تجربه کنم.به روانشناسی و ادبیات هم تسلط نسبی دارم در صورت تمایل و نیاز آماده همکاری هستم.

  پاسخ
 • مهدی شریفی
  21آذر 1394، 21:35

  من شریفی هستم. بازنشسته اداره تعاون خراسان رضوی.سابقه خبرنگاری و همکاری با چند مجله را دارم. در زمینه ویرایش و ویراستاری نیز با مجله تعاون و نشریه تعاونگران و امور اداری داری تجربه هستم، ضمن اینکه از سابقه همکاری و دوستی با استاد هوشیار حسینی که از ویراستاران پرتجربه و بنام مشهد هستند هم برخوردارم. در صورت نیاز آمادگی همکاری پاره وقت با موسسه شما را دارم.

  پاسخ
 • مهنازاسماعیلی
  1دی 1394، 18:47

  باسلام.کارشناسی ارشدکامپیوترهستم.چطورمیتونم باشماهمکاری کنم؟منتظرپاسختون ازطریق ایمیل هستم.سپاس

  پاسخ
 • Elaheh Fadaee
  27دی 1394، 20:26

  سلام برای شرکت در دوره های ویراستاری چه شرایطی لازم است..

  پاسخ ویراستاران:
  فقط اشتیاق و پیگیری
  و بعد، نام‌نویسی در دوره

  پاسخ
 • سلام

  من فارغ التحصیل کارشناسی نمایش از هنزهای زیبای تهران هستم و در حال تحصیل ارشد در رشته پژوهش هنر دانشگاه هنر .مایلم که در دوره های ویراستاری شرکت کنم و در صورت تمایل همکاری با شما.

  پاسخ
 • بدخشان
  fahimb@chmail.ir
  سلام
  من فوق لیسانس برنامه ریزی آموزشی از دانشگاه شاهد و لیسانس تکنولوژی آموزشی از دانشگاه علامه طباطبایی دارم. ساکن شهر قم هستم و علاقمند به ویراستاری هستم.
  لطفا راهنماییم کنید که در چه کلاسهایی و در کجا با ید شرکت کنم تا بتونم با شما همکاری کنم.آیا کلاسها به صورت مجازی هستن؟آیا در شهر قم هم کلاسی برگزار می کنید؟
  من تقریبا تمام وقتم آزاد هست و علاقمندم کاری داشته باشم که حتی در منزل هم بتونم انجامش بدم.

  پاسخ
 • نیازمندیهای تخصصی اصحاب رسانه
  در کانال تلگرام
  https://telegram.me/matbooat
  فرصتهای شغلی برای عزیزان جویای کار

  پاسخ
 • کبری اسماعیلی
  5اردیبهشت 1395، 09:29

  با سلام و عرض ادب. بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد زمین شناسی با گرایش اقتصادی/زیست محیطی هستم و علاقه مند به همکاری با ویراستاران می باشم. با تشکر

  پاسخ
 • فاطمه رضایی
  6خرداد 1395، 17:01

  سلام

  من ارشد زبانشناسی هستم به ویراستاری علاقه ی زیادی دارم . مایل به همکاری هستم.

  پاسخ
 • فاطمه رضایی
  6خرداد 1395، 17:04

  مایل به همکاری با ویراستاران هستم و در ضمن تمایل دارم از دوره های ویراستاری شما نیز بهره مند شوم. ممنون

  پاسخ
 • رضایی ارشدزبانشناسی
  6خرداد 1395، 17:07

  با سلام .. مایل به همکاری با ویراستاران هستم و در ضمن تمایل دارم از دوره های ویراستاری شما نیز بهره مند شوم. لطفا راهنمایی فرمایید.

  پاسخ
 • خوب منم استخدام کنید بیکارم این کار رو هم دوست دارم.

  پاسخ
 • پونه هستم. سابقه کار در روزنامه های سیاسی رو دارم مایل به همکاری هستم.

  پاسخ
 • همتی هستم. سابقه کار در رورنامه های سیاسی و دانشگاهی. مایل به همکاری….

  پاسخ
 • مهتا بردبار
  8تیر 1395، 11:32

  مهتا بردبار هستم .دارای مدرک دکتری زبان و ادبیات فارسی. با سابقه 10 سال روزنامه نگاری در سمت دبیری تحریریه و سردبیر .همچنین با نشرهای مختلف به عنوان ویراستار کار کرده ام. نیاز به کار فوری دارم . سپاس از توجه و همیاریتان

  پاسخ
 • مهتا بردبار
  8تیر 1395، 11:47

  مهتا بردبار هستم و در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی تا مقطع دکتری تحصیل کرده‌ام. سابقه‌ی 10 سال روزنامه‌نگاری و کار در نشریات در سمت‌های دبیری تحریریه و سردبیری.همچنین با نشرهای مختلف نیز به عنوان ویراستار همکاری داشته‌ام .در حال حاضر هم نیاز فوری به کار دارم .ممنون از همکاری و هم‌یاریتان.

  پاسخ
 • با سلام زهره هستم 22 ساله، لیسانس ادبیات فارسی دارم.در طول دوران دانشگاه به ویرایش پایان نامه و مقالات مشغول بوده ام و مشتاق و جویای کار ویرایش

  پاسخ
 • با سلام. دکترای تاریخ دارم. تمایل به همکارا به عنوان ویراستار دارم. البته قصد شرکت در کلاس ویراستاری دارم. اما هنوز فرصتش پیش نیمده. چطور می تونم با شما همکاری کنم. با تشکر.

  پاسخ
 • دانشجوی ارشد ادبیات فارسی هستم و نمونه خوانی میکنم.تمایل زیادی به همکاری با شما دارم

  پاسخ
 • با سلام اینجانب دانشجوی زبان وادبیات فارسی در دانشگاه قم می باشم با ویراستاری آشنایی کامل دارم وآماده همکاری در این زمینه را از شما خواستارم. با تشکر

  پاسخ
 • سجاد حقیقت
  5مرداد 1395، 21:24

  سلام. هیچ دوره ای نرفته ام. سواد آکادمیک هم ندارم چون باید کار میکردم و پول در می آوردم. ولی زیاد خوانده ام و نوشته ام. عاشق ویراستاری هستم. نه برای پول. من عاشق ویرایشم.ضمنا رزومه مرتبط ندارم. خواهش میکنم ناامیدم نکنید

  پاسخ
  • سلام و عرض ادب
   بنده دکتری فلسفه اسلامی دارم و چندی برای اساتید مختلف پروژه ویراستاری انجام دادم. مشتاق به همکاری در پژوهش های علمی شما هستم. با تشکر

  • از آشنایی با شما خوش‌وقتیم. تیم کاری ما پُر است و گاهی دست همکاران قدیمی‌مان هم گاهی خالی می‌ماند.

 • بسمه تعالی
  سلام
  با احترام؛ آمادگی همکاری پاره وقت و انتقال تجارب را دارم.

  پاسخ
 • سلام. لیسانس ادبیات از دانشگاه علامه طباطبایی می باشم. مدت ده سال با مجله ها و سایت های معتبر دایره المعارف همکاری داشته ام. در حال حاضر مشتاق همکاری با شما می باشم.

  پاسخ
 • گلاره
  2دی 1396، 00:37

  درود بر شما
  آیا امکان همکاری تمام وقت با مجموعه ویراستاران وجود دارد؟

  سپاس
  1396/10/01

  پاسخ
  • تیم کاری ما پر است؛ اما اگر دورهٔ چهل‌ساعتیِ «ویرایش و درست‌نویسی» و بعد کارآموزی را بگذرانید و سیر مطالعاتی را بگذرانید، می‌توانید تمام‌وقت و تمام‌قد در مجموعهٔ ما کار کنید.

 • سلام
  مدت چهار سال در یکی از خبرگزاری‌های برتر و بین‌المللی کشور خبرنگار بوده و مسئولیت تنظیم خبر را بر عهده داشته و دارم.
  در آزمون کارشناسی ارشد سال جاری در رشته روزنامه نگاری حائز رتبه تک رقمی شدم و درصد درست بودن پاسخ‌هایم در مواد امتحانی مختلف از جمله درست نویسی، بالای ۶۰ بوده است.
  آماده گذارندن دوره‌های آموزشی «ویراستاران» و همکاری با این مؤسسه هستم.
  با سپاس

  پاسخ
  • آشنایی با شما مایۀ افتخار ماست.
   دعوت می‌کنیم در کارگاه‌های ویرایش ما در مردادماه حضور یابید. ممکن است این احتمال وجود دارد که پس از این کارگاه‌ها زمینۀ همکاری با ما فراهم شود. البته تیم ما مدت‌هاست که تکمیل شده و امکان به‌کارگیری همکار جدید نداریم.

  • سپاس

 • عرفان ايراني
  6دی 1397، 17:25

  با سلام
  در يك مركز پژوهشي به چند نفر ويراستار متبحر و با انگيزه براي ويراستاري كتاب هاي تاريخ سياسي معاصر نيازمنديم، درصورت تمايل رزومه خود را به اين ايميل ارسال بفرماييد:
  arefirani@gmail.com

  پاسخ
 • سللم من علی کاوه هستم.
  حدود۲سال است که متون را از زبان آمیانه به زبان فارسی نوشتاری ویرایش می کنم.
  ولی در هیچ مکان و شرکتی شروع به کار نکرده ام ۱۴سال دارم و اهل اصفهان هستم .ممنون می شوم جوابم را بدهید
  بنده هدفم از ویرایش متون کسب درآمد وتولید محتوا و ویرایش متون وکتاب های مختلف است.

  پاسخ
 • اگر امکان دارد جواب دهید.
  دلیل نوشتن سلام به این گونه سللم
  درخواست بنده به صورت نامحصوص و مخفیانه بود که به بنده جواب بدهید.

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید
  من سابقه کار ندارم اما علاقه مند به ویراستاری هستم
  رشته تحصیلیمم کارشناسی زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه الزهراس و به تازگی فارغ التحصیل شدم
  میخواستم بپرسم چطور میتونم برای کاراموزی اقدام کنم؟

  پاسخ
  • آفرین به اشتیاق و راه‌جویی‌‌ات.

   راه ویراستارشدن از نظر ما:

   ۱. گذراندن کارگاه ویرایش و درست‌نویسی
   virastaran.net/vof غیرحضوری
   virastaran.net/von برخط
   virastaran.net/vho حضوری
   و نیز کارگاه «ویرایش رایانه‌ای»

   ۲. خواندن سیر مطالعاتی
   virastaran.net/a/76
   ۳. گذراندن دورهٔ کارآموزی
   virastaran.net/a/1352
   ۴. ویرایش دست‌کم ۲۰۰ صفحه ویرایش تمرینی از متن‌های گوناگون و ۵۰۰۰ صفحه سفارش واقعی

   ویراستارشدن سخت است
   و درآمدش هم این‌قدر نیست.

   البته از وقتی کارتان «بی‌ایراد» شود،
   چه ظرف شش ماه و چه پنج سال،
   پس از آن درآمد معقول و مناسبی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پُر کردن این بخش الزامی هست
پُر کردن این بخش الزامی هست
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
کپی شد